دسته‌بندی نشده
ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک

ترک مواد مخدر

با توجه به مشکلات اجتماعی که در کشور ایران وجود دارد، متاسفانه بسیاری از افراد اقدام به مصرف مواد مخدر می کنند؛ اما مصرف مواد مخدر مشکلات جبران ناپذیری را برای فرد مصرف کننده و حتی خانواده او ایجاد می کند. به همین خاطر توصیه می شود که افراد در سریع ترین زمان اقدام به ترک مواد مخدر کنند.

مصرف مواد مخدر یکی از مشکلاتی است که امروز در بین جوانان و حتی میان سالان جامعه ایران وجود دارد. دلایل مختلفی برای مصرف مواد مخدر وجود دارد. مشکلات اجتماعی، مشکلات فرهنگی، مشکلات مالی و فشارهای جامعه و … از جمله مشکلاتی هستند که باعث بروز اعتیاد در جامعه می شوند؛ اما به هر حال خوشبختانه با روش های نوینی که برای تَرک مواد مُخدر وجود دارد، همه افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی اقدام به تَرک مُواد مخدر کنند.

ترک مواد مخدر

ترکِ مواد مخدر

مواد مخدر از جمله موادی است که باعث ایجاد اعتیاد در بدن ما انسان ها می شود. بسیاری از افرادی که از مواد مخدر استفاده می کنند، تصور می کنند که با چند بار مصرف مواد مخدر معتاد نمی شوند؛ اما متاسفانه بسیاری از اعتیادها از طریق همین باورهای اشتباه به وجود آمده اند.

با توجه به عوارض بلند مدتی که مصرف مواد مخدر در بدن ما انسان ها ایجاد می کند، همواره پزشکان توصیه می کنند که افراد مصرف کننده هر چه سریع تر اقدام به ترکِ مَواد مخدر کنند تا از مشکلات و بیماری های مختلفی که در سال های آینده برای آن ها پیش می آیند، جلوگیری کنند؛ اما متاسفانه بعضی از افراد معتاد به این توصیه ها توجهی نمی کنند و به مصرف مواد مخدر ادامه می دهند.

ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک
ترک انواع مواد مخدر

ترک انواع  مواد مخدر

مواد مخدر از جمله موادی است که می تواند باعث اعتیاد در بدن ما انسان ها شود. مواد مختلفی در جهان و کشور ایران وجود دارند که هر کدام از آن ها، به نحوی باعث ایجاد اعتیاد در بدن فرد مصرف کننده می شوند.

به طور کلی اعتیادی که در بدن فرد مصرف کننده ایجاد می شود، به دو صورت است. اعتیاد روحی و اعتیاد جسمی! زمانی که شما از لحاظ روحی نیاز به مصرف مواد مخدر داشته باشید، می گوییم که شما اعتیاد روحی به مواد مخدر دارید؛ اما زمانی که جسم شما از قطع مصرف مواد مخدر اذیت شود، می گوییم که شما اعتیاد جسمی به مواد مخدر دارید.

به هر حال هر دوی این اعتیادها باعث ایجاد بروز مشکل در بدن ما انسان ها می شود و نباید از آن ها غافل شد. به همین خاطر است که می گوییم برای ترک انواع مواد مخدر مانند شیشه، تریاک، حشیش و … می بایست که از روش اصولی استفاده کرد تا فرد مصرف کننده پس از ترکِ مَواد مخدر با مشکلی مواجه نشود و عوارض قطع مصرف مواد مخدر تا حد امکان کاهش پیدا کند.

ترک آسان مواد مخدر

ترک آسان  مواد مخدر

مواد مخدر باعث بروز زیان های جبران ناپذیری در بدن فرد مصرف کننده می شود که شاید هیچ گاه نتوان این زیان ها را با داروهای مختلف درمان کرد. به همین خاطر همیشه توصیه می شود که برای ترکِ مَواد مخدر در سریع ترین زمان ممکن اقدام شود تا از عوارض بلند مدت مصرف مواد مخدر جلوگیری شود.اگر به دنبال راهی هستید که مواد مخدر را خیلی آسان ترک کنید، باید به شما بگوییم که روش ترک آسان مواد مخدر را باید در خودتان جستجو کنید. همواره سعی کنید که برای ترکِ مَواد مخدر اراده قوی داشته باشید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن اقدام به ترکِ مَواد مخدر کنید.

ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک

به طور کلی، با توجه به اینکه مواد مخدر اعتیاد بسیار شدیدی در بدن فرد مصرف کننده ایجاد می کند، روش ترک مواد مخدر هم زیاد آسان نخواهد بود؛ اما فرد مصرف کننده می تواند با در نظر گرفتن یک سری نکات زیر مراحل ترک مواد مخدر خود را آسان تر پشت سر بگذارد.

 • مصرف مواد غذایی مناسب در زمان تَرک کردن مَواد مخدر: بهتر است که افراد در زمان تِرک مُواد مخدر از قندهای کمتری استفاده کنند. توصیه می شود که مصرف سبزیجات، غلات، میوه ها و پروتئین ها در این زمان زیاد باشد.
 • مراجعه به یک کلینیک معتبر ترک مواد مخدر
 • استفاده از جلسات مشاوره ای مختلف برای ترک اعتیاد
 • جلوگیری از مصرف هر نوع داروی غیر اصولی مانند متادون، قرص ب 2 و …
 • داشتن اراده کافی و راسخی برای ترک
 • حفظ کردن روحیه خود برای ترک کردن مواد مخدر
 • و …
ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک
ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک
انواع روش های ترک مواد مخدر

انواع روش های ترک مواد مخدر

در حال حاضر روش های مختلفی برای ترک مواد مخدر وجود دارد که بسیاری از آن ها اصولی و بسیاری از آن ها غیر اصولی هستند. متاسفانه بعضی از افرادی که قصد ترک کردن مواد مخدر را دارند، بدون توجه به روش اصولی ترک کردن اعتیاد به دنبال یک روش غیر اصولی می روند و راه نادرستی را در پیش می گیرند؛ اما غافل از اینکه در پیش گرفتن یک روش نادرست برای ترک اعتیاد، می تواند باعث بروز عوارض بسیار شدیدی در فرد مصرف کننده شود. از جمله روش های ترکِ مَواد مخدر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تَرک مواد مخدر در خانه: اول از همه باید به شما تذکر دهیم که این روش ترک کردن مواد مخدر جزء روش های غیر اصولی به شمار می رود و اصلا توصیه نمی شود. در این روش افراد با قطع مصرف مواد مخدر در خانه های خودشان سعی دارند که مصرف مواد مخدر را ترک کنند. بعضی از افراد هم به اشتباه از داروهایی همچون قرص ب 2 و متادون برای کاهش دردهای خودشان استفاده می کنند. غافل از اینکه مصرف این داروها، باعث ایجاد اعتیاد در بدن فرد مصرف کننده می شود.
 • تَرک مواد مخدر با روش سم زدایی تدریجی: روش سم زدایی یکی از روش های رایج برای ترک اعتیاد است. این روش ها در خانه انجام نمی شوند و افراد باید برای استفاده از روش سم زدایی به یکی از کلینیک های معتبر ترک اعتیاد مراجعه کنند. روش سم زدایی تدریجی از جمله روش هایی است که مدت زمان بیشتری را برای ترک کردن مواد مخدر در نظر می گیرد؛ اما به هر حال نوع ماده مخدر مصرفی فرد، سن و شرایط فرد نقش مهمی در انتخاب روش سم زدایی تدریجی یا روش های دیگر سم زدایی دارد.
 • تَرک مواد مخدر با روش سم زدایی سریع: در این روش فرد در مدت زمان کوتاه تری اقدام به ترک مواد مخدر می کند. روش سم زدایی سریع بسته به نوع ماده مصرفی، مدت زمان مصرف، دز مصرفی و سن فرد و در نهایت بسته به نظر پزشک کلینیک انتخاب می شود.
 • تَرک مواد مخدر با روش سم زدایی فوق سریع: روش سم زدایی فوق سریع، سریع ترین روش ترکِ مَواد مخدر است که البته جزء روش هایی است که نمی توان برای همه افراد به کار برد. افرادی که سن کمتر از 40 سال دارند و بیماری هایی همچون بیماری کلیه، کبد و … ندارند، می توانند تحت نظر پزشکان کلینیک های ترک اعتیاد اقدام به استفاده از روش سم زدایی فوق سریع کنند.

مدت زمان ترکِ مواد مخدر

مدت زمان ترکِ مَواد مخدر بسته به نوع روش هایی که برای ترک کردن مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. از طرفی اراده فرد، مدت زمان مصرف مواد مخدر، دز مصرفی مواد مخدر و دیگر عوامل نقش مهمی در مدت زمان ترک کردن مواد مخدر دارند.

ترک مواد مخدر چند روزه است؟

ترک مواد مخدر چند روزه است؟

بسیاری از افرادی که قصد ترک کردن مواد مخدر را دارند، این سوال را از کلینیک های ترک اعتیاد می پرسند که برای ترک کردن مواد مخدر چقدر باید زمان بگذارم؟ به طور کلی نمی توان پاسخ دقیقی را برای این سوال ذکر کرد؛ چرا که به هر حال دز مصرفی و از همه مهم تر نوع مواد مخدر مصرفی نقش مهمی در تعیین مدت زمان ترک کردن مواد مخدر دارد.

از طرفی انتخاب نوع روش سم زدایی در کلینیک های ترک اعتیاد معتبر مانند کلینیک پردیس کلینیک، از جمله فاکتورهایی است که بر روی مدت زمان نهایی ترکِ مَواد مخدر اثر بسیار زیادی می گذارد. بدیهی است که اگر شما بخواهید از یک روش سم زدایی تدریجی برای ترک کردن مواد مخدر استفاده کنید، باید زمان بیشتری را صرف ترکِ کردن کنید؛ اما در روش های سم زدایی فوق سریع، خیلی سریع تر می توان مواد مخدر را ترک کرد.

ترک -مواد مخدر - پردیس - کلینیک

ترک مواد مخدر با طب سنتی

طب سنتی همواره سعی کرده است که برای ترک کردن مواد مخدر روش های مختلفی را پیشنهاد کند. به طور کلی هر یک از روش هایی که توسط طب سنتی برای ترک کردن مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد، فقط کمک کننده افراد است؛ اما روش قطعی برای ترک مواد مخدر محسوب نمی شود. به هر حال شما می توانید با مصرف مواد زیر مراحل ترک کردن مواد مخدر را راحت تر پشت سر بگذارید.

 • ژل برگ آلوورا: استفاده از ژل برگ آلوورا روشی است که می تواند برای ترک کردن مواد مخدر موثر باشد. برای مصرف این ژل می توانید ژل آلوورا را با مقداری عسل و یا شیره انگور مخلوط کنید. بهتر است که هر 8 ساعت از این معجون بخورید.
 • اسپند: اسپند نقش مهمی در کاهش تمایلات شما به مصرف مواد مخدر دارد. اگر فکر می کنید که هنوز هم به مصرف مواد مخدر تمایل دارید، می توانید شاخ و برگ درخت اسپند را پودر کنید. سپس دانه های اسپند که پودر نشده اند را در کف دست خود بریزید و هر روز به میزان 2 تا 10 گرم از این مخلوط استفاده کنید.
 • استفاده از دمنوش های مختلف: بعضی از دمنوش ها هستند که نقش مهمی در کاهش تمایل افراد به مصرف مواد مخدر دارند. از طرفی باعث کاهش عوارض سوء عدم مصرف مخدر هم می شوند. از جمله این دمنوش ها می توان به دمنوش مریم گلی، دمنوش آویشن و عناب، دمنوش گل بابونه و … اشاره کرد.
سوالات متداول

 

مواد مخدر از جمله موادی است که باعث ایجاد اعتیاد در بدن ما انسان ها می شود. بسیاری از افرادی که از مواد مخدر استفاده می کنند، تصور می کنند که با چند بار مصرف مواد مخدر معتاد نمی شوند؛ اما متاسفانه بسیاری از اعتیادها از طریق همین باورهای اشتباه به وجود آمده اند.

ترک مواد مخدر در خانه

ترک مواد مخدر با روش سم زدایی تدریجی

ترک مواد مخدر با روش سم زدایی سریع

 

 

 • مراجعه به یک کلینیک معتبر ترک مواد مخدر
 • استفاده از جلسات مشاوره ای مختلف برای ترک اعتیاد
 • جلوگیری از مصرف هر نوع داروی غیر اصولی مانند متادون، قرص ب 2 و …
 • داشتن اراده کافی و راسخی برای ترک
 • حفظ کردن روحیه خود برای ترک کردن مواد مخدر

نویسنده

cafeseo

دیدگاه (1)

 1. درمان اعتیاد | هزینه درمان اعتیاد | درمان اعتیاد ارزان | درمان خوب
  19 مهر 1400

  […] برای خواندن مطلب در مورد ترک مواد مخدر کلیک کنید […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *