دسته‌بندی نشده مقالات
مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

تیترهای مطالب این صفحه :

بسیاری از مراکز مشاوره ای ترک اعتیاد، خدمات خود را به صورت رایگان به فرد ترک کننده و خانواده او ارائه می کنند. در صورتی که قصد دارید از خدمات و مشاوره رایگان ترک اعتیاد استفاده کنید، می توانید به صورت تلفنی، حضوری و یا آنلاین اقدام به دریافت مشاوره رایگان ترک اعتیاد کنید.

افراد معتاد برای ترک اعتیاد خودشان به بیشترین چیزی که نیاز دارند، روحیه و انگیزه مناسب است؛ اما متاسفانه بعضی از افراد تصور می کنند که فرد معتاد فقط می تواند با قطع مواد مخدر اعتیاد خود را ترک کند! مشاوره ترک اعتیاد یکی از روش های رایج برای ترک اعتیاد محسوب می شود که بسیاری  از کلینیک های مشاوره ترک اعتیاد، اقدام به ارائه مشاوره رایگان ترک اعتیاد می کنند.

مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد
مشاوره ترک اعتیاد رایگان در تلگرام

مشاوره ترک اعتیاد رایگان در تلگرام

درگیری اعتیاد به روح و روان فرد معتاد آسیب بسیار زیادی وارد می کند و همین موضوع سبب می شود که فرد معتاد در زمان اعتیاد و ترک آن نیاز به مشاوره داشته باشد. دریافت مشاوره یکی از مهم ترین مراحلی است که باید برای ترک اعتیاد مورد استفاده قرار بگیرد.

مشاوره ترک اعتیاد به افراد معتاد کمک می کند تا بتوانند راحت تر مراحل درمان خود را پشت سر بگذارند. از طرفی در بسیاری از مراکز ترک اعتیاد، برای تعیین بهترین روش درمان فرد معتاد یک سری جلسات مشاوره ای برگزار می شود.

مشاوره های ترک اعتیاد در کشور ایران به دو صورت رایگان و غیر رایگان به افراد معتاد و خانواده های آن ها ارائه می شود. در حال حاضر، با توجه به اهمیت بسیار زیاد مشاوره برای ترک اعتیاد، بسیاری از مراکز ترک اعتیاد اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان ترک اعتیاد کرده اند.

مشاوره رایگان ترک اعتیاد از طریق روش های مختلفی از جمله مشاوره رایگان ترک اعتیاد به صورت آنلاین و غیر حضوری و مشاوره رایگان ترک اعتیاد به صورت حضوری ارائه می شود.

مشاوره رایگان ترک اعتیاد به صورت آنلاین، یکی از روش های بسیار خوب برای مشاوره دادن به فرد معتاد است؛ چرا که بسیاری از افراد معتاد از بیماری خود خجالت زده هستند و یا به هر حال نمی توانند به راحتی با مشاور ارتباط برقرار کنند. در همین راستا این افراد یا حتی خانواده های آن ها می توانند به صورت آنلاین مشاوره تلگرامی دریافت کنند. بعضی از مراکز ترک اعتیاد مانند پردیس کلینیک خدمات مشاوره ای خود را به صورت آنلاین و از طریق بستر تلگرامی ارائه می کنند که همه افراد می توانند برای دریافت مشاوره رایگان ترک اعتیاد اقدام کنند.

مشاوره ترک اعتیاد رایگان در واتساپ

در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید هزینه مربوط به مشاوره ترک اعتیاد را پرداخت کنید، توصیه می کنیم که حتما از مشاوره ترک اعتیاد رایگان استفاده کنید. روش های مختلفی برای استفاده از مشاوره ترک اعتیاد رایگان در مراکز مختلف درمان اعتیاد وجود دارد که یکی از این روش مشاوره ترک اعتیاد به صورت آنلاین و غیر حضوری است.

در صورتی که قصد دارید به صورت آنلاین از یک مرکز مشاوره ای، مشاوره دریافت کنید؛ می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. بعضی از کلینیک های مشاوره ترک اعتیاد، خدمات مشاوره ای رایگان خود را در بستر واتس آپ ارائه می کنند. بنابراین، اگر به واتس آپ و اینترنت دسترسی دارید، می توانید به راحتی اقدام به دریافت مشاوره کنید. در مشاوره آنلاین از طریق واتس آپ دیگر نگران رویایی با مشاور نباشید و با خیال راحت تمام حرف های خود را با مشاور بزنید.

مشاوره رایگان ترک اعتیاد شبانه روزی

آن دسته از افرادی که قصد دریافت مشاوره رایگان ترک اعتیاد دارند، به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شوند. در ادامه انواع افرادی که نیاز به دریافت مشاوره ترک اعتیاد دارند را ذکر می کنیم؛ اما قبل از اینکه اقدام به معرفی این افراد کنیم، باید این موضوع را بیان کنیم که به هر حال برای ترک اعتیاد نیاز به دریافت مشاوره است و بدیهی است که بسیاری  از خانواده ها و یا افراد معتاد برای دریافت مشاوره نیاز دارند به صورت شبانه روزی اقدام کنند. یعنی در هر ساعت از شبانه روز به مشاور دسترسی داشته باشند.

مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد

به همین خاطر بسیاری از مراکز ترک اعتیاد در تهران و استان های دیگر کشور مانند مرکز بستری ترک اعتیاد پردیس، مرکز بستری ترک اعتیاد افشار، مرکز بستری ترک اعتیاد آکسون و … خدمات مشاوره ای خود را به صورت رایگان و در عین حال شبانه روزی ارائه می کنند تا افراد بتوانند در هر ساعت از شبانه روز به یک مشاور دسترسی داشته باشند.

مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد
بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل
 1. چه نوع درمانی برای اعتیاد بهتر است؟
  شاید بتوان گفت که رفتار درمانی رایج ترین نوع درمان اعتیاد است که به طور مکرر در طول بازپروری مواد مورد استفاده قرار می گیرد. یک رویکرد درمانی رفتاری عمومی در انواع تکنیک های موثر اقتباس شده است
   
 2. سه عنصر برنامه سوء مصرف مواد چیست؟
  انتشار اخیر اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد، مروری بر اثربخشی درمان اعتیاد  درمان سوء مصرف مواد را در سه بعد تقسیم می کند: (1) رویکرد درمانی به اصول فلسفی اساسی که نوع مراقبت ارائه شده را راهنمایی می کند و …
   
   
 3. مشاور ترک اعتیاد چه می کند؟
  مشاوران اعتیاد علاوه بر کار مستقیم با مراجعین، برنامه های آموزش عمومی، پیشگیری و ارتقای سلامت را ایجاد می کنند. آنها با سازمان ها، مؤسسات و جوامع برای توسعه، اجرا و ارزیابی برنامه های سلامت و تندرستی کار می کنند.
   
کلینیک مشاوره

کلینیک مشاوره

کلینیک مشاوره ترک اعتیاد، یکی از کلینیک هایی است که در کشور ایران وجود دارد. تعداد کلینیک های مشاوره ترک اعتیاد بسیار زیاد است و خوشبختانه تمامی افراد معتاد و یا خانواده های آن ها در هر استان یا شهری که باشند، می توانند از خدمات مشاوره ای این کلینیک ها استفاده کنند.

به طور کلی کلینیک های مشاوره ترک اعتیاد، مشاوره های مختلفی را به افراد معتاد و خانواده های آن ها ارائه می کنند که از مهم ترین این مشاوره ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مشاوره پیشگیری از اعتیاد: در بسیاری از کلینیک های مشاوره ترک اعتیاد، کارگاه های مختلفی با هدف پیشگیری از بروز اعتیاد در خانواده ها برگزار می شود. در این کارگاه ها، تمامی مطالب لازم برای پیشگیری از اعتیاد ذکر می شود و راه های جلوگیری از اعتیاد مخصوصا در جوانان و نوجوانان ذکر خواهد شد.
 • مشاوره درمان اعتیاد و انتخاب نوع درمان: اولین خدماتی که در بسیاری از کلینیک های ترک اعتیاد ارائه می شود، برگزاری جلسات مشاوره ای برای انتخاب نوع درمان است. در این جلسات مشاوره ای پزشک کلینیک برای فرد بسته به نوع مصرف، دز مصرف و مدت زمان مصرف یک درمانی را در نظر می گیرد و نکات لازم را برای درمان این فرد ذکر خواهد کرد. در بسیاری از کلینیک های مشاوره ای، این نوع مشاوره به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.
 • مشاوره حین درمان اعتیاد: افرادی که در حال درمان اعتیاد هستند و در یکی از مراکز درمان اعتیاد بستری می باشند، باید تحت درمان های روانی هم قرار گیرند. این افراد به مشاوره های مختلفی برای تقویت اراده ترک اعتیاد نیاز دارند.
 • مشاوره پس از درمان اعتیاد: پس از درمان اعتیاد و حتی زمانی که فرد وابستگی خود را برای درمان اعتیاد از دست داد، باز هم نیاز به برگزاری جلسات مشاوره ای مختلف می باشد؛ چرا که متاسفانه بسیاری از افراد پس از ترک اعتیاد مجدد به مصرف مواد مخدر باز می گردند؛ اما دریافت مشاوره پس از درمان اعتیاد برای افراد ترک کننده اعتیاد بسیار مفید خواهد بود.

نحوه رفتار با یک فرد معتاد

در گذشته بسیاری از خانواده ها و حتی مراکز ترک اعتیاد رفتار مناسبی با یک فرد معتاد نداشتند و از هر روشی برای درمان افراد معتاد استفاده می کردند؛ اما در حال حاضر با توجه به فرهنگ سازی های انجام شده نحوه رفتار با فرد معتاد بسیار تغییر پیدا کرده است.

به هر حال برای رفتار با یک فرد معتاد باید یک سری نکاتی را در نظر داشت تا بتوان به فرد معتاد کمک کرد، در غیر این صورت نه تنها فرد معتاد، اعتیاد خود را ترک نمی کند، بلکه ممکن است دز مصرفی مواد مخدر را در خود افزایش دهد. از جمله نکاتی که باید برای رفتار با یک فرد معتاد در نظر داشته باشید، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هرگز از فرد معتاد نخواهید که به اجبار اعتیاد خود را ترک کنید.
 • فرد معتاد را تحقیر نکنید و همیشه اعتیاد او را به او یادآوری نکنید!
 • به فرد معتاد توهین نکنید. مخصوصا اگر فرد معتاد یک جوان یا نوجوان است.
 • در زمان ترک اعتیاد به فرد معتاد روحیه بدهید و بگویید من باور دارم که تو می توانی اعتیاد را ترک کنی!
 • او را از گفتن حقیقت نترسانید! اجازه دهید فرد معتاد با شما درد و دل کند تا اگر در زمان ترک اعتیاد دوباره به مصرف مواد مخدر بازگشت، این موضوع را بدون ترس با شما در میان بگذارد.
 • با او صحبت کنید.
 • گوش شنوا داشته باشید و بدون قضاوت به حرف های فرد معتاد گوش دهید.
 • با فرد معتاد قهر نکنید!
 • همه مشکلات زندگی خود را به اعتیاد او ربط ندهید!

بنر- تماس- با -ما -پردیس - کلینیک

بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

در حال  حاضر با توجه به لزوم ارائه مشاوره های مختلف برای ترک اعتیاد، بسیاری از کلینیک های مشاوره اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای به صورت تلفنی کرده اند. تعداد بسیار زیادی از مراکز مشاوره ترک اعتیاد، خدمات مشاوره ای خود را به صورت رایگان ارائه می کنند و همین موضوع سبب می شود که افراد معتاد و خانواده های آن ها دیگر دغدغه درمان و دریافت مشاوره ترک اعتیاد را نداشته باشند.

مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد

از جمله بهترین مرکز مشاوره رایگان ترک اعتیاد تلفنی که در استان تهران واقع شده است، می توان به مرکز مشاوره پردیس اشاره کرد. این مرکز مشاوره خدمات مشاوره ای خود را به صورت رایگان و شبانه روزی ارائه می کند. شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید با این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره های کاملا علمی بهره مند شوید. مشاوران این مرکز همواره در تلاش هستند که با آرامش دادن به خانواده ها و یا فرد معتاد بهترین روش درمانی را برای فرد معتاد در نظر بگیرند.

مشاوره روانشناسی رفتار با فرد معتاد

با اینکه در حال حاضر اطلاعات بسیاری در رابطه با نحوه رفتار درست با فرد معتاد در اینترنت و کتاب های مختلف وجود دارد؛ اما شاید هنوز هم خانواده ها نحوه رفتار درست با این افراد را بلد نباشند. به همین خاطر در بسیاری از کلینیک های ترک اعتیاد روش های رفتار درست با فرد معتاد در قالب جلسات مشاوره ای مختلف به خانواده ها آموزش داده می شود؛ چرا که نقش خانواده ها در ترک اعتیاد معتادان بسیار زیاد است تا جایی که اگر خانواده همراهی دوستانه و رفتار مناسبی با فرد معتاد نداشته باشد، فرد معتاد نمی تواند اعتیاد خود را به درستی درمان کند.  
مشاوره - رایگان - ترک - اعتیاد

اعتیاد یکی از بیماری های گریبان گیر در بین افراد جامعه است. متاسفانه این بیماری در بسیاری از افراد جامعه وجود دارد و بسیاری از خانواده ها درگیر آن هستند. همواره به افرادی که دچار بیماری اعتیاد می باشند، توصیه می شود که در کمپ ترک اعتیاد، اعتیاد خود را با روش اصولی ترک کنند.

سوالات متداول

با اینکه در حال حاضر اطلاعات بسیاری در رابطه با نحوه رفتار درست با فرد معتاد در اینترنت و کتاب های مختلف وجود دارد؛ اما شاید هنوز هم خانواده ها نحوه رفتار درست با این افراد را بلد نباشند.

به همین خاطر در بسیاری از کلینیک های ترک اعتیاد روش های رفتار درست با فرد معتاد در قالب جلسات مشاوره ای مختلف به خانواده ها آموزش داده می شود؛ چرا که نقش خانواده ها در ترک اعتیاد معتادان بسیار زیاد است تا جایی که اگر خانواده همراهی دوستانه و رفتار مناسبی با فرد معتاد نداشته باشد، فرد معتاد نمی تواند اعتیاد خود را به درستی درمان کند.

در حال  حاضر با توجه به لزوم ارائه مشاوره های مختلف برای ترک اعتیاد، بسیاری از کلینیک های مشاوره اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای به صورت تلفنی کرده اند. تعداد بسیار زیادی از مراکز مشاوره ترک اعتیاد، خدمات مشاوره ای خود را به صورت رایگان ارائه می کنند و همین موضوع سبب می شود که افراد معتاد و خانواده های آن ها دیگر دغدغه درمان و دریافت مشاوره ترک اعتیاد را نداشته باشند.

 • هرگز از فرد معتاد نخواهید که به اجبار اعتیاد خود را ترک کنید.
 • فرد معتاد را تحقیر نکنید و همیشه اعتیاد او را به او یادآوری نکنید!
 • به فرد معتاد توهین نکنید. مخصوصا اگر فرد معتاد یک جوان یا نوجوان است.
 • در زمان ترک اعتیاد به فرد معتاد روحیه بدهید و بگویید من باور دارم که تو می توانی اعتیاد را ترک کنی!
 • او را از گفتن حقیقت نترسانید! اجازه دهید فرد معتاد با شما درد و دل کند تا اگر در زمان ترک اعتیاد دوباره به مصرف مواد مخدر بازگشت، این موضوع را بدون ترس با شما در میان بگذارد.
 • با او صحبت کنید.

نویسنده

کلینیک پردیس

دیدگاه (2)
 1. هزینه کمپ ترک اعتیاد | هزینه کمپ ترک اعتیاد خوب | هزینه کمپ | 1 آبان 1400

  […] برای خواندن مطلب درباره مشاوره رایگان ترک اعتیاد کلیک… هزینه کَمپ تَرک اعتیاد خصوصی […]

 2. وداد 25 بهمن 1400

  بسیار مفید و ارزنده با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.