دسته‌بندی نشده
کمپ - ترک - اعتیاد -پردیس - کلینیک

کمپ ترک اعتیاد

اعتیاد یکی از بیماری های گریبان گیر در بین افراد جامعه است. متاسفانه این بیماری در بسیاری از افراد جامعه وجود دارد و بسیاری از خانواده ها درگیر آن هستند. همواره به افرادی که دچار بیماری اعتیاد می باشند، توصیه می شود که در کمپ ترک اعتیاد، اعتیاد خود را با روش اصولی ترک کنند.

اعتیاد از مشکلاتی است که در حال حاضر خیلی از خانواده ها را درگیر کرده است. متاسفانه، اگر اعتیاد به زودی درمان نشود ممکن است که مشکلات زیادی برای افراد معتاد و حتی خانواده آن ها پیش بیاید. به همین خاطر همواره توصیه پزشکان و صاحب نظران این بوده است که افراد معتاد در کمترین زمان ممکن اقدام به ترک اعتیاد خود کنند تا با مشکلات گریبان گیر اعتیاد مواجه نشوند؛ اما آیا می توان بدون رفتن به کمپِ ترکِ اعتیاد، بیماری اعتیاد را ترک کرد؟ در حال حاضر بهترین روشی که می توان با کمک آن اعتیاد را به صورت اصولی ترک کرد، مراجعه به کمپ ترک اعتیاد است.

بنر- تماس- با -ما -پردیس - کلینیک

کمپ ترک اعتیاد خوب

کمپ ترک اعتیاد خوب

شاید این شعار را بسیار شنیده باشید که اعتیاد یک بیماری است و فرد معتاد هم بیمار است، نه یک مجرم! اما شاید باور نکرده باشید و هیچ گاه به این باور نرسیده اید که فرد معتاد یک بیمار است و اعتیاد هم یک بیماری است. زمانی که اعتیاد به عنوان یک بیماری شناخته شود، قابل درمان است. اگر فرد معتاد خود را یک بیمار بداند که باید تحت مراقبت های خاصی درمان شود، حتما راه درستی را در پیش گرفته است و می تواند با کمک یک کمپ اعتیاد بیماری خود را درمان کند. متاسفانه، در بعضی از کمپ های ترک اعتیاد با افراد معتاد بد رفتاری می شود و همین باعث شده است که بسیاری از معتادان بر این باور باشند که کمپ های ترک اعتیاد، جایی وحشتناک و پر از خشونت است! اما این در حالی است که بسیاری از کمپ های ترک اعتیاد در کشور، نه تنها با معتادان بد رفتاری نمی کنند، بلکه با هر روشی به آن ها کمک می کنند تا هیچ مشکل روانی و روحی برای آن ها در کمپِ ترکِ اعتیاد پیش نیاید.

5 تا از بهترین کمپ های  ترک اعتیاد تهران

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که نزدیکان خود را برای ترک اعتیاد به یکی از کمپ های ترک اعتیاد خوب در استان تهران بفرستند. در حال حاضر کمپ های مختلفی در استان تهران وجود دارند که هر کدام از این کمپ ها مزایای خاص خودشان را دارند. در ادامه شما را با 5 تا از بهترین کمپ های ترک اعتیاد استان تهران آشنا می کنیم.
 • کمپ اعتیاد پردیس کلینیک
 • کمپ اعتیاد افشار
 • کمپ اعتیاد حیاتی نو
 • کمپ اعتیاد رهپویان بیداری
 • کمپ ترک اعتیاد دی
کمپ - ترک - اعتیاد -
مزایای کمپ های ترک اعتیاد

مزایای کمپ های  ترکِ اعتیاد

شاید اگر در اطرافیان خود یک فرد معتاد داشته باشید و یا به هر حال یک فرد معتاد دیده باشید، تصور می کنید که ترک اعتیاد بسیار راحت است و می توان با چند روز جلوگیری از مصرف مواد مخدر، معتادان را ترک داد! شاید این روش یک روشی باشد که معتادان بتوانند از طریق آن اعتیاد خود را ترک کنند؛ اما به هر حال احتمال بازگشت به اعتیاد در این صورت بسیار زیاد است. به همین خاطر است که می گوییم ترک اعتیاد روش خاص خودش را دارد و نمی توان بدون یک روش اصولی و منطقی اعتیاد را از یک فرد دور کرد. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد که بعضی از آن ها اصولی و بعضی از آن ها غیر اصولی است. در کمپ های ترک اعتیاد همواره سعی می شود که از روش های اصولی برای ترک اعتیاد استفاده شود تا نه تنها فرد معتاد پس از ترک اعتیاد به سراغ مواد مخدر نرود، بلکه در این کمپ های ترک اعتیادها کارهایی انجام می شود که فرد مصرف کننده حتی پس از ترک اعتیاد، دیگر تمایلی به مواد مخدر و مصرف آن نداشته باشد. مزیت اصلی کمپ های ترکِ اعتیاد این است که افراد در این کمپ ها به صورت کاملا اصولی درمان می شوند. متاسفانه این یک باور اشتباه است که بگوییم اعتیاد فقط جسم معتادان را درگیر می کند و کاری با روح و روان آن ها ندارد! اعتیاد از جمله بیماری هایی است که هم روح انسان ها و هم جسم انسان ها را درگیر می کند. در واقع، بهتر است بگوییم بیشترین عاملی که باعث کشیده شدن افراد به اعتیاد می شود، تمایل روحی است؛ نه جسمی! به همین خاطر لازم است که افراد در کمپِ ترکِ اعتیاد تحت درمان هایی قرار گیرند تا نه تنها بیماری اعتیاد آن ها از لحاظ جسمی درمان شود، بلکه روح آن ها نیز از اعتیاد و مصرف مواد مخدر خسته شود تا دیگر به سراغ مواد مخدر نروند. بنابراین، به طور کلی دو فاکتور مهم برای ترک اعتیاد در کمپِ ترکِ اعتیاد در نظر گرفته می شود.
 • درمان روح و کاهش تمایلات به مصرف مواد: در یک کمپ اعتیاد خوب علاوه بر اینکه بر جسم افراد معتاد توجه می شود، به روح آن ها هم توجه می شود. در یک کمپِ ترکِ اعتیاد لازم است که فرد معتاد در جلسات مشاوره ای مختلفی حضور داشته باشد و مشاور کمپ ترک اعتیاد هم لازم است که با معتادان ارتباط صمیمانه ای داشته باشد تا افراد معتاد بتوانند با مشاوره هایی که توسط مشاور ارائه می شود، زندگی خود را از بیماری گریبان گیر اعتیاد نجات دهند.
 • درمان جسم و عوارض جسمی اعتیاد: یکی از مهم ترین اتفاق هایی که پس از ترک اعتیاد پیش می آید این است که افراد با مشکلات جسمی مواجه می شوند. این موضوع به نوع مواد مخدر هم بستگی دارد؛ اما به طور کلی لازم است که در کمپ های ترک اعتیاد به عوارض جسمی بعد از ترک اعتیاد هم توجه ویژه ای شود.
کمپ - ترک - اعتیاد -پردیس - کلینیک
کمپ - ترک - اعتیاد -
مزایای کمپ های  ترک اعتیاد

مزایای کمپ های  ترک اعتیاد

شاید اگر در اطرافیان خود یک فرد معتاد داشته باشید و یا به هر حال یک فرد معتاد دیده باشید، تصور می کنید که ترک اعتیاد بسیار راحت است و می توان با چند روز جلوگیری از مصرف مواد مخدر، معتادان را ترک داد! شاید این روش یک روشی باشد که معتادان بتوانند از طریق آن اعتیاد خود را ترک کنند؛ اما به هر حال احتمال بازگشت به اعتیاد در این صورت بسیار زیاد است. به همین خاطر است که می گوییم ترک اعتیاد روش خاص خودش را دارد و نمی توان بدون یک روش اصولی و منطقی اعتیاد را از یک فرد دور کرد. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد که بعضی از آن ها اصولی و بعضی از آن ها غیر اصولی است. در کمپ های ترک اعتیاد همواره سعی می شود که از روش های اصولی برای ترک اعتیاد استفاده شود تا نه تنها فرد معتاد پس از ترک اعتیاد به سراغ مواد مخدر نرود، بلکه در این کمپ های ترک اعتیادها کارهایی انجام می شود که فرد مصرف کننده حتی پس از ترک اعتیاد، دیگر تمایلی به مواد مخدر و مصرف آن نداشته باشد. مزیت اصلی کمپ های ترک اعتیاد این است که افراد در این کمپ ها به صورت کاملا اصولی درمان می شوند. متاسفانه این یک باور اشتباه است که بگوییم اعتیاد فقط جسم معتادان را درگیر می کند و کاری با روح و روان آن ها ندارد! اعتیاد از جمله بیماری هایی است که هم روح انسان ها و هم جسم انسان ها را درگیر می کند. در واقع، بهتر است بگوییم بیشترین عاملی که باعث کشیده شدن افراد به اعتیاد می شود، تمایل روحی است؛ نه جسمی! به همین خاطر لازم است که افراد در کمپ ترک اعتیاد تحت درمان هایی قرار گیرند تا نه تنها بیماری اعتیاد آن ها از لحاظ جسمی درمان شود، بلکه روح آن ها نیز از اعتیاد و مصرف مواد مخدر خسته شود تا دیگر به سراغ مواد مخدر نروند. بنابراین، به طور کلی دو فاکتور مهم برای ترک اعتیاد در کمپِ ترکِ اعتیاد در نظر گرفته می شود.
 • درمان روح و کاهش تمایلات به مصرف مواد: در یک کمپ اعتیاد خوب علاوه بر اینکه بر جسم افراد معتاد توجه می شود، به روح آن ها هم توجه می شود. در یک کمپ ترک اعتیاد لازم است که فرد معتاد در جلسات مشاوره ای مختلفی حضور داشته باشد و مشاور کمپ ترک اعتیاد هم لازم است که با معتادان ارتباط صمیمانه ای داشته باشد تا افراد معتاد بتوانند با مشاوره هایی که توسط مشاور ارائه می شود، زندگی خود را از بیماری گریبان گیر اعتیاد نجات دهند.
 • درمان جسم و عوارض جسمی اعتیاد: یکی از مهم ترین اتفاق هایی که پس از ترک اعتیاد پیش می آید این است که افراد با مشکلات جسمی مواجه می شوند. این موضوع به نوع مواد مخدر هم بستگی دارد؛ اما به طور کلی لازم است که در کمپ های ترک اعتیاد به عوارض جسمی بعد از ترک اعتیاد هم توجه ویژه ای شود.
بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل
 1. چه چیزی یک درمان را موثر می کند؟
  درمان مؤثر به نیازهای متعدد فرد توجه می کند، نه فقط سوء مصرف مواد مخدر. برای موثر بودن، درمان باید به سوء مصرف مواد مخدر و هر گونه مشکل پزشکی، روانی، اجتماعی، حرفه ای و قانونی مرتبط باشد.


 2. وقتی فردی معتاد است چه می کنید؟
  بایدها و نبایدهای کمک به یک عزیز در حال اعتیاد
  انجام دهید: شفقت داشته باشید. اعتیاد یک بیماری است. …
  نکن: شرمنده یا انتقاد کن. …
  انجام دهید: انتظار مشکلات را داشته باشید. …
  مبادا: منتظر تغییر فوری باشید. …
  انجام دهید: خود را آموزش دهید. …
  انجام ندهید: فرد مورد علاقه خود را فعال کنید. …
  انجام دهید: به دنبال مشاوره یا درمان باشید. …
  مبادا: تسلیم دستکاری شوید.

 3. اصول درمان چیست؟
  اصول درمان کاهش اثر و از بین بردن عامل بیماری ها است.
   

کیفیت کمپ های  ترکِ اعتیاد

همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم، ترک اعتیاد روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها این است که  از مصرف مواد مخدر توسط فرد معتاد جلوگیری کرد تا فرد معتاد بعد از مدتی مصرف نکردن مواد، ترک کند! اما این یک روش منطقی برای ترک اعتیاد نیست.

کمپ - ترک - اعتیاد -پردیس - کلینیک

 

اعتیاد به غیر از اینکه جسم انسان ها را درگیر می کند، باعث درگیری روح و روان آن ها هم می شود. به همین خاطر نمی توان بدون در نظر گرفتن روح آدم های معتاد آن ها را ترک داد. یکی از دلایلی که همواره توصیه می شود معتاد به کمپِ ترکِ اعتیاد مراجعه کنند، همین موضوع است؛ چرا که با ترک اعتیاد بدون در نظر گرفتن اعتیاد روحی که اعتیاد برای افراد ایجاد می کند، نمی توان اعتیاد بلند مدت معتادان را از بین برد و ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی بعد از ترک کردن معتادان دوباره به اعتیاد باز گردند!

به همین خاطر روش های مختلفی برای درمان اعتیاد وجود دارد که معمولا این روش ها را در کمپ های اعتیاد سراسر کشور اجرا می شود تا فرد معتاد به صورت اصولی از مواد روی برگرداند.

کمپ ترکِ اعتیاد خصوصی

در استان تهران کمپ های ترکِ اعتیاد خصوصی وجود دارد که برای ترکِ اعتیاد اشخاص در این کمپ ها نیاز به پرداخت هزینه می باشد. معمولا این کمپ ها رسیدگی بیشتری به افراد معتاد می کنند، به همین خاطر طرفداران خاص خودشان را دارند.

کمپ - ترک - اعتیاد -پردیس - کلینیک
کمپ ترک اعتیاد دولتی

کمپ ترکِ اعتیاد دولتی

در استان تهران برای آن دسته از افرادی که قادر به پرداخت هزینه کمپ اعتیاد خصوصی نمی باشند، کمپ هایی در نظر گرفته شده اند که به صورت دولتی به افراد معتاد خدمات ارائه می کنند. این کمپ ها معمولا شلوغ تر از کمپ های خصوصی هستند؛ اما به هر حال اگر فرد معتاد قادر به پرداخت هزینه کمپِ ترکِ اعتیاد خصوصی نباشد، می تواند در یک کمپِ اعتیاد دولتی اقدام به ترک اعتیاد کند.

هزینه  کمپ های  ترکِ اعتیاد

هزینه کمپ های ترک اعتیاد به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع کمپ اعتیاد، خصوصی یا دولتی بودن آن، مدت زمانی که فرد معتاد از خدمات کمپِ ترکِ اعتیاد استفاده می کند و … از جمله مواردی است که بر روی هزینه کمپ های ترک اعتیاد اثر می گذارد.

کمپ اجباری دولتی

بعضی از افراد به علت مشکلاتی که دارند، تمایل به ترک اعتیاد نیستند و به هر حال نمی توانند به صورت ارادی به یکی از کمپ های ترک اعتیاد دولتی و خصوصی مراجعه کنند. این افراد تحت شرایط خاصی در کمپ های ترک اعتیاد اجباری دولتی تحت نظر قرار می گیرند تا بتوانند با روش اصولی و بدون بازگشت اعتیاد خود را ترک کنند.
سوالات متداول
 • کمپ اعتیاد پردیس کلینیک
 • کمپ اعتیاد افشار
 • کمپ اعتیاد حیاتی نو
 • کمپ اعتیاد رهپویان بیداری
 • کمپ ترک اعتیاد دی

شاید اگر در اطرافیان خود یک فرد معتاد داشته باشید و یا به هر حال یک فرد معتاد دیده باشید، تصور می کنید که ترک اعتیاد بسیار راحت است و می توان با چند روز جلوگیری از مصرف مواد مخدر، معتادان را ترک داد! شاید این روش یک روشی باشد که معتادان بتوانند از طریق آن اعتیاد خود را ترک کنند؛ اما به هر حال احتمال بازگشت به اعتیاد در این صورت بسیار زیاد است. به همین خاطر است که می گوییم ترک اعتیاد روش خاص خودش را دارد و نمی توان بدون یک روش اصولی و منطقی اعتیاد را از یک فرد دور کرد.

همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم، ترک اعتیاد روش های مختلفی دارد. یکی از این روش ها این است که  از مصرف مواد مخدر توسط فرد معتاد جلوگیری کرد تا فرد معتاد بعد از مدتی مصرف نکردن مواد، ترک کند! اما این یک روش منطقی برای ترک اعتیاد نیست.

اعتیاد به غیر از اینکه جسم انسان ها را درگیر می کند، باعث درگیری روح و روان آن ها هم می شود. به همین خاطر نمی توان بدون در نظر گرفتن روح آدم های معتاد آن ها را ترک داد. یکی از دلایلی که همواره توصیه می شود معتاد به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کنند، همین موضوع است؛ چرا که با ترک اعتیاد بدون در نظر گرفتن اعتیاد روحی که اعتیاد برای افراد ایجاد می کند، نمی توان اعتیاد بلند مدت معتادان را از بین برد و ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی بعد از ترک کردن معتادان دوباره به اعتیاد باز گردند!

نویسنده

کلینیک پردیس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *