شماره تماس 00982155140531
پردیس کلینیک
خدمات مقالات
ترک متادون

ترک متادون

فهرست مطالب

متادون یک داروی اعتیاد آور است که مصرف بلند مدت آن و غیر اصولی آن برای افراد اعتیاد شدیدی ایجاد می کند. به همین خاطر افرادی که اقدام به مصرف متادون کرده اند، می بایست در سریع ترین زمان ممکن برای کاهش عوارض مصرف این دارو، اقدام به ترک متادون کنند. متادون یک داروی شیمیایی است که برای کاهش درد تجویز می شود. تجویز این دارو توسط پزشکان رایج است و با توجه به دز مصرفی که پزشک توصیه می کند، هیچ اعتیادی در بدن ایجاد نمی شود؛ اما به هر حال اگر دز مصرفی متادون افزایش پیدا کند، فرد به شدت به متادون معتاد خواهد شد و باید با یک روش اصولی اقدام به ترک متادون کند. روش های مختلفی برای ترک متادون وجود دارد که در ادامه قصد داریم شما را با آن ها آشنا کنیم.( برای مطالعه بیشتر درباره مشاوره ترک اعتیاد )

ترک متادون

متادون چیست؟

متادون جزء مواد مخدر اعتیادآور است که در سال 1937 و در دوره جنگ جهانی دوم توسط پزشکان آلمانی ساخته شد. از این ماده برای درمان افراد مبتلا به دردهای شدید استفاده می‌شد. متادون به صورت پودر کریستالی سفید رنگ یا قرص و شربت در بازار موجود است. امروزه از این ماده اعتیادآور به عنوان یک داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به مواد مخدر استفاده می‌شود. متادون معمولا به ‌صورت پودر در نوشیدنی حل می‌شود و روزی یک ‌بار به صورت خوراکی مصرف می‌شود.

این ماده اعتیادآور بر روی گیرنده‌های اوپیوئیدی مانند هروئین عمل می‌کند تا شدت درد و خماری فرد مصرف کننده را ثابت کند. مدت زمان اثر متادون در ابتدای مصرف 4 تا 7 ساعت بوده و در مصرف طولانی مدت به یک تا دو روز می‌رسد.

مصرف کنندگان هروئین در صورت عدم دسترسی به مواد مخدر از متادون استفاده می‌کنند و ممکن است وابستگی شدیدی به آن پیدا کنند. در این صورت برای جلوگیری از عوارض متادون باید به کلینیک‌های ترک اعتیاد تهران  مراجعه کنند. تا بستری شده و سم زدایی بدن انجام شود و تحت نظر روان پزشک و روانشناس درمان خود را آغاز کنند.

متادون

متادون در دسته‌ای از داروها قرار دارد و به عنوان یک داروی ترک اعتیاد بدون درد و خماری شناخته می‌شود. این دارو امروزه علاوه بر تسکین درد، به عنوان بخشی از درمان وابستگی به مصرف هروئین نیز استفاده می‌شود. متادون به فرم‌های دارویی قرص خوراکی، فرآورده تزریقی، پودر و محلول خوراکی در بازار ایران عرضه می‌شود.

متادون چگونه عمل می‌کند؟

برای آگاهی کامل از عوارض متادون لازم است تا درباره نحوه عملکرد آن نیز بدانید. ماده اعتیادآور متادون از طریق اتصال به نوعی از گیرنده اپیوئیدی و فعال سازی آن عمل می‌کند. متادون به این شکل اثرات ضد درد و آرام بخش خود را ایجاد می‌کند. همچنین ممکن است برخی عوارض متادون مانند یبوست، دپرشن، مشکلات تنفسی و تهوع هم در ابتدای مصرف این ماده رخ بدهد.

توجه داشته باشید که متادون نحوه پاسخ دهی مغز و سیستم عصبی به درد را تغییر می‌دهد و بیمار احساس تسکین می‌کند.

این دارو در ترک مواد مخدر دیگر به کار می‌رود چرا که اثرات کندی داشته و مانع بروز علائم سندروم محرومیت می‌شود. این نوع از درمان وابستگی به مواد را جایگزین درمانی می‌نامند. جایگزین درمانی تنها با نظر پزشک متخصص و تحت مراقبت قابل اجراست. چرا که ممکن است فرد مبتلا به اعتیاد، متادون را جایگزین مواد مصرفی خود کرده و به این دارو وابسته شود. در صورت تجویز متادون برای تسهیل روند مرکز بستری ترک اعتیاد، باید بدانید که این دارو به جای ماده مصرفی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه به عنوان بخشی از برنامه درمانی مصرف کننده و در کنار سایر مراقبت‌های روانی و جسمانی در نظر گرفته می‌شود.

نحوه مصرف متادون به چه صورت است؟

باید بدانید که متادون تنها با نسخه پزشک قابل تهیه است و تهیه آن از طریق دیگر، غیرقانونی است. مصرف غیر قانونی متادون باعث اعتیاد، بروز رفتارهای پرخطر و بروز علائم مسمومیت یا عوارض جانبی شدید می‌شود.

مصرف متادون

میزان مصرف متادون تنها بر اساس تشخیص پزشک و با توجه به شرایط بیمار تعیین می‌شود. چنانچه متادون به عنوان داروی کلینیک ترک اعتیاد تجویز شده باشد، ممکن است نیاز به مصرف طولانی مدت متادون باشد. پس از طی دوره درمان، پزشک میزان مصرف متادون را به تدریج کاهش می‌دهد تا به آهستگی دارو قطع شود. چرا که با مصرف مداوم و کنترل نشده این ماده اعتیادآور، عوارض متادون به مرور در فرد مصرف کننده نمایان می‌شود.

عوارض متادون

عوارض متادون ماده‌ای به شدت اعتیادآور است و به عنوان شبه مخدر نیز شناخته می‌شود. بسیاری از مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد به مواد مخدر دیگر، از متادون استفاده می‌کنند که خود باعث ایجاد وابستگی می‌شود. مصرف این ماده مخدر به دلیل عوارض متادون بهتر است زیر نظر پزشک باشد تا از اعتیاد به متادون جلوگیری شود.

دارویی مانند متادون، اگر بدون تجویز پزشک و خود سرانه مصرف شود، بعد از گذشت یک سال، عوارضی جدی به همراه خواهد داشت. این ماده می‌تواند مانند مخدرهای دیگر، فرد را از لحاظ فیزیکی و یا روانی به خود وابسته کند.

این ماده مخدر از آن دسته داروهایی است که عوارض منفی بسیاری بر روی بدن می‌گذارد. به همین دلیل است که شناخت این ماده و همین‌طور نشانه‌های اعتیاد به آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از رایج‌ترین عوارض متادون که برای بیمار پیش می‌آید، مشکلات کبدی و به‌ خصوص سرطان کبد است. در ادامه به عوارض متادون بر روی بدن می‌پردازیم:

 • یبوست یکی از عوارض متادون است.
 • تعریق بسیار از دیگر عوارض متادون محسوب می‌شود.
 • سرگیجه را می‌توان از دیگر عوارض متادون دانست.
 • از عوارض متادون می‌توان به حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد.
 • کاهش اشتها از عوارض متادون محسوب می‌شود.
 • از عوارض متادون می‌توان به انقباض مردمک‌ها اشاره کرد.
 • کبودی لب‌ها از دیگر عوارض متادون هستند.
 • درد در ناحیه شکم از عوارض متادون محسوب می‌شود.
 • زخم‌های گوارشی نوع دیگری از عوارض متادون محسوب می‌شوند.
 • عوارض پوستی شکل دیگری از عوارض متادون هستند.
 • درد در قفسه سینه از دیگر عوارض متادون است.

عوارض جانبی مصرف متادون چیست؟

هر دارو در کنار اثرات درمانی مطلوبی که دارد، ممکن است باعث عوارض ناخواسته نیز بشود. اگر چه تمام عوارض متادون در یک فرد دیده نمی‌شود، اما در صورت بروز علائم زیر حتما  با پزشک خود مشورت کنید.

سرگیجه، خواب آلودگی، بی قراری، یوفوریا، تپش قلب، دوبینی، شوک، دپرشن تنفسی، احتباس ادراری و گرفتگی عضلات از عوارض متادون محسوب می‌شوند.

در صورت بروز هر یک از علائم نام برده شده احتمال مسمومیت با متادون وجود دارد. به همین خاطر به سرعت با پزشک خود تماس حاصل کرده به مراکز درمانی مراجعه کنید. از عوارض متادون که باید جدی گرفته شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنفس سطحی و احساس تنگی نفس
 • خواب آلودگی و گیجی شدید
 • کند شدن ضربان قلب
 • تنگ شدن مردمک‌های چشم
 • رفتن به کما

تجربه ترک متادون

بسیاری از افرادی که اقدام به ترک قرص و شربت متادون کرده اند، در ابتدا بر این باور نبوده اند که متادون یک داروی اعتیاد آور است. بعضی از افراد هم برای کاهش دردهای در حین ترک اعتیاد خود اقدام به مصرف متادون کرده اند؛ غافل از اینکه خود متادون هم دارویی است که مانند مواد مخدر در بدن ما انسان ها اعتیاد شدیدی ایجاد می کند.

خوشبختانه، افرادی که تجربه ترک متادون دارند، از ترک کردن این دارو راضی  هستند؛ چرا که عوارض شدیدی که مصرف خود متادون ایجاد می کند، کمتر از عوارضی است که ممکن است بعد از ترک قرص آرامبخش متادون پیش بیاید.

روش های ترک متادون

روش های مختلفی برای ترک کردن متادون وجود دارد که بعضی از آن ها اصولی و بعضی از آن ها غیر اصولی  هستند. در ادامه شما را با دو روش اصلی ترکِ مِتادون آشنا می کنیم.

 • ترک متادون در خانه: یکی از روش هایی که می توان با کمک آن متادون را ترک کرد، قطع مصرف متادون است. بعضی از افراد سعی دارند که مصرف متادون را در خانه های خودشان محدود کنند تا کم کم به ترک متادون برسند؛ اما متاسفانه با توجه به عوارضی که ترک غیر اصولی متادون ایجاد می کند، همواره توصیه می شود که افراد در خانه و بدون نظر پزشک اقدام به ترک کردن متادون نکنند. بنابراین، ترک متادون در خانه جزء روش های غیر اصولی به شمار می رود.
 • ترک متادون در کمپ های ترک اعتیاد: دومین و شاید بهترین روشی که برای ترک متادون وجود دارد این است که افراد به یکی از کمپ های ترک اعتیاد مراجعه کنند و مراحل ترک متادون خود را زیر نظر پزشک و روانپزشک انجام دهند. در کلینیک های ترک اعتیاد دو روش برای ترک اصولی متادون وجود دارد. اولین روش برای افرادی است که دز مصرفی کمتری از متادون داشته اند. در این افراد می توان با روش سم زدایی فوق سریع و در یک مدت زمان کوتاهی به فرد مصرف کننده کمک کرد تا متادون را ترک کند.

روش دیگری که در کلینیک های ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می گیرد، سم زدایی تدریجی است. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که سن بالایی دارند و از طرفی دز مصرفی آن ها زیاد بوده است.

بنر- تماس- با -ما -پردیس - کلینیک

عوارض ترک متادون

به هر  حال با توجه به اینکه متادون خود یک داروی اعتیاد آور است، طبیعی است که ترک ترامادول کردن متادون هم عوارضی را برای بدن ما انسان ها ایجاد می کند؛ اما خبر خوبی که برای شما وجود دارد این است که عوارض ترکِ مِتادون در برابر عوارض بلند مدتی که مصرف متادون ایجاد می کند، اصلا به چشم نمی آید.

عوارض ترک متادون

پس از ترک قرص و شربت متادون ممکن است که با عوارض جسمی و روحی زیر مواجه شوید که خوشبختانه اگر در یک کلینیک ترک اعتیاد مانند کلینیک ترک اعتیاد پردیس اقدام به ترک کنید، این عوارض زیر نظر پزشکان بسیار کاهش پیدا می کند و شما راحت تر مراحل ترک را پشت سر خواهید گذاشت.( برای مطالعه بیشتر درباره ترک مواد مخدر)

 • حال سرگیجه
 • تعریق بسیار شدید
 • احساس گرمای زیاد
 • ایجاد اختلالات جنسی
 • به هم ریختگی قاعدگی در خانم ها
 • افسردگی شدید
 • درد شکمی
 • عوارض گوارشی
 • افزایش وزن
 • و ….
 • برخلاف بعضی از باورهای رایج در بین مردم، مصرف الکل یکی از روش های مصرف دخانیات است که قطعا در بدن فرد مصرف کننده اعتیاد ایجاد می کند. با توجه به اعتیاد ایجاد شده ناشی از مصرف الکل و در عین حال عوارض مختلف الکل، افرادی که قصد ترک الکل را دارند، می بایست که حتما زیر نظر پزشکان اقدام به ترک الکل کنند.

علائم ترک متادون چیست؟

اگر بعد از اطلاع از عوارض متادون تصمیم گرفتید که آن را ترک کنید، باید از عوارض قطع مصرف متادون نیز آگاه باشید.
اگر متادون را طبق دستور پزشک مصرف نکنید، خطرات جدی دارد. اگر مصرف این دارو را ناگهانی قطع کنید یا اصلا آن را مصرف نکنید، ممکن است آسیب‌های جدی به بدن‌تان وارد شود. علائم ترک قرص و شربت متادون معمولا 3 تا 4 روز پس از قطع مصرف شروع می‌شوند. باید بدانید که ترک متادون یک روند دراز مدت است. علائم اولیه ترک معمولا از 24 تا 36 ساعت پس از آخرین مصرف شروع می‌شوند. این در حالی است که فرآیند سم زدایی معمولا پس از 5 تا 7 روز شروع می‌شود.
علائم اولیه ترک متادون:
1. تحریک و بی قراری عصبی
2. اضطراب و استرس
3. دردهای عضلانی
4. بی خوابی و درگیری به اختلالات خواب
5. آبریزش بینی
6. تعریق بسیار
7. خمیازه

عوارض متادون چیست؟

چگونه می‌توان این داروی اعتیادآور را ترک کرد؟ نحوه درست مصرف متادون به چه شکل است؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه همراه ما باشید.

متادون دارویی تجویزی است که در دسته داروهای اعتیادآور و مخدر قرار می‌گیرد. از متادون به عنوان جایگزین هروئین و برای ترک اعتیاد به این ماده مواد مخدر استفاده می‌شود. جایگزین کردن ماده مخدر با دارویی تجویزی نوعی روش درمان اعتیاد  است که به آن اصطلاح دارو درمانی گفته می‌شود. امروزه سوء مصرف متادون برای ترک اعتیاد، خود باعث ایجاد وابستگی به این دارو شده است. به دنبال این مورد ترک متادون نیز به یکی دیگر از چالش‌های بیماران سوء مصرف مواد مخدر تبدیل شده است.

در این مطلب راجع به عوارض متادون و نشانه‌های مصرف این ماده اعتیادآور صحبت خواهیم کرد. اگر یکی از اطرافیان‌تان نشانه‌های اعتیاد به این ماده را دارد، بهتر است سریع‌تر با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید. برای دریافت راهنمایی‌های لازم در ارتباط با عوارض متادون با کلینیک ترک اعتیاد پردیس تماس بگیرید.

علائم مصرف بیش از اندازه متادون چیست؟

مصرف بیش از اندازه این ماده اعتیادآور می‌تواند باعث بروز عوارض متادون شود. تغییر دوز این دارو به صورت خودسرانه یا مصرف غیر قانونی متادون ممکن است موجب اوردوز یا مسمومیت دارویی شود. علائم مصرف بیش از حد این ماده مخدر و عوارض متادون به صورت زیر است. در صورت مشاهده این علائم به سرعت به مراکز درمانی مراجعه کنید:

 • تنگی نفس و تنفس آهسته از عوارض متادون هستند.
 • کاهش ضربان قلب از دیگر عوارض متادون است.
 • خواب آلودگی شدید از عوارض متادون محسوب می‌شود.
 • ضعف عضلانی نوعی از عوارض متادون است.
 • بیهوشی طولانی و کما نیز از عوارض متادون به حساب می‌آید.

پیش از مصرف متادون چه مواردی را با پزشک خود مطرح کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره شد، عوارض متادون جدی و خطرناک هستند، در نتیجه پیش از مصرف آن باید با دکتر مشورت کنید. مصرف متادون به برخی از افراد توصیه نمی‌شود. به همین دلیل پیش از مصرف آن لازم است تا پزشک را از موارد زیر مطلع کنید.

 1. بیماری‌های قلبی
 2. مشکلات تنفسی و بیماری‌های ریوی
 3. سابقه تومور مغزی
 4. سابقه تشنج
 5. مشکلات صفراوی، پانکراس یا تیروئید
 6. مصرف آرامبخش‌ها یا داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب
 7. مصرف الکل
 8. مصرف داروهای خواب آور
 9. مصرف فراورده‌های گیاهی

مهم نیست که تا چه اندازه درگیر اعتیاد شده اید. به هر حال باید بدانید که اعتیاد مشکلات جسمی و روحی بسیار زیادی برای شما و حتی خانواده شما ایجاد می کند. بنابراین، لازم است که حتما در سریع ترین زمان ممکن اقدام به درمان اعتیاد کنید. اگر بر این باور باشید که اعتیاد فقط یک بیماری است، می توانید خیلی راحت تر اقدام به ترک اعتیاد کنید.

ترک متادون در خانه

همانطور که در این مقاله هم به آن اشاره کردیم، یکی از روش هایی که می توان با کمک آن متادون را ترک کرد، قطع مصرف متادون در خانه است. ترک کردن متادون در خانه از جمله روش های ساده ای است می توان با کمک آن متادون را ترک کرد؛ اما متاسفانه با توجه به عوارض و علائمی که بعد از ترک مصرف متادون برای فرد پیش می آید، باید به شما بگوییم که ترک کردن متادون و قطع مصرف متادون یک روش غیر اصولی برای ترکِ مِتادون به شمار می رود.

بنابراین، همواره توصیه می شود که افراد برای ترک کردن متادون به یکی از کلینیک های ترک اعتیاد خصوصی و یا دولتی مراجعه کنند تا عوارض مربوط به ترک کردن این ماده اعتیاد آور بسیار کاهش پیدا کند.( برای مطالعه بیشتر درباره مرکز بستری ترک اعتیاد )

در زمان ترک متادون چی بخوریم؟

یکی از سوالاتی که برای افرادی که قصد ترک متادون را دارند، پیش می آید این است که برای ترک کردن متادون چه چیزی بخوریم که عوارض ترک مصرف متادون کاهش پیدا کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوراکی های متنوعی وجود دارند که می توانند به شما در زمان ترک قرص و شربت متادون کمک کنند. در ادامه شما را با بعضی از این خوراکی ها آشنا می کنیم.

 • مصرف پروتئین های مختلف مانند گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت ماهی
 • مصرف سبزیجات به اندازه کافی مانند اسفناج، کلم بروکلی، کلم و …
 • مصرف کربوهیدرات باید محدود باشد.
 • مصرف میوه های مختلف مانند نارگیل، زغال اخته و …
 • مصرف به اندازه آب در طول روز به اندازه 8 لیوان بسیار توصیه می شود.
ترک متادون در خانه
علائم مصرف متادون
آیا مصرف متادون در بارداری و شیردهی ممکن است؟

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می‌برید، باید حتما برای مصرف متادون با پزشک و داروساز مشورت کنید. درست است که متادون از جفت عبور می‌کند و در شیر نیز ترشح می‌شود. اما در موارد خاص برای بیماران در این دوران، متادون تجویز شود. خصوصا در شرایطی که مادر به مصرف موادی مانند هروئین اعتیاد دارد، ممکن است پزشک این مواد مخدر را با متادون جایگزین کند. چرا که علائم سندروم محرومیت در نوزادانی که از مادران مصرف کننده متادون به دنیا آمده‌اند، نسبت به هروئین کمتر است. این نوزادان باید تا مدت زیادی پس از تولد همچنان تحت نظارت پزشک باشند تا فرآیند ترک اعتیاد را به تدریج طی کنند.

اما در غیر این صورت به دلیل عوارض متادون بهتر است بدون تجویز پزشک به هیچ وجه این ماده اعتیادآور را مصرف نکنید. چرا که عوارض متادون هم در بدن مادر و هم در بدن نوزاد نمایان می‌شود.

توصیه‌های مهم درباره مصرف متادون

داروی متادون با داروهای زیر تداخل دارد و به هیچ وجه نباید آن‌ها را هم زمان مصرف کنید. مصرف این دارو‌ها همراه با متادون می‌توانید عوارض متادون را جدی تر کند.

 • داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیداز مانند رازاژیلین، سلژیلین
 • الکل
 • داروهای خواب آور و آرام بخش

بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل

 1. چه مدت می توانید متادون مصرف کنید؟
  برای نگهداری متادون، 12 ماه حداقل در نظر گرفته می شود، و برخی از افراد معتاد به مواد افیونی همچنان از نگهداری متادون برای سال های متمادی بهره مند می شوند.
   
 2. آیا متادون برای استفاده طولانی مدت مفید است؟
  اعتیاد به هر ماده ای می تواند تأثیر فوق العاده خطرناکی روی فرد داشته باشد و اعتیاد به متادون نیز تفاوتی ندارد. مصرف طولانی مدت متادون می تواند به اعصاب، کبد و حتی مغز آسیب برساند. این به بهترین وجه در مطالعه‌ای در سال 2011 نشان داده شده است که بیوشیمی و رفتار داروشناسی منتشر شده است.
   
 3. اگر متادونم را از دست بدهم چه اتفاقی می افتد؟
  به محض یادآوری آن را مصرف کنید، مگر اینکه زمان مصرف نوبت بعدی شما فرا رسیده باشد. در این صورت، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید و نوبت بعدی را در زمان معمول مصرف کنید. برای جبران دوز فراموش شده دوز دوز مصرف نکنید. به کارگر کلیدی یا پزشک خود بگویید که یک نوبت دارو را فراموش کرده اید.
   

ترک متادون با کلونیدین

داروی کلونیدین از جمله داروهایی است که تحقیقاتی بسیار زیادی روی آن شده است. ابتدا این دارو به عنوان یک داروی ضد انعقاد و کنترل کننده فشار خون مورد استفاده قرار گرفت؛ اما کم کم پزشکان متوجه شدند که این دارو اثر بسیار خوبی بر روی افرادی که قصد ترک اعتیاد را دارند، دارد.

پس از مصرف قرص کلونیدین، این قرص بر روی مغز و گیرنده های مغز فرد مصرف کننده متادون اثر خواهد گذاشت و میل به مصرف مجدد متادون را در آن فرد کاهش می دهد. از طرفی مصرف قرص کلونیدین باعث می شود که عوارض کوتاه مدت ترک متادون مانند درد بدن، آبریزش بینی، تعریق و … به شدت کاهش پیدا کند.

ترک متادون با کلونیدین برای خانم های بارداری که اعتیاد به مصرف متادون داشته اند، بسیار توصیه می شود. البته همواره توصیه می شود که افراد برای مصرف قرص کلونیدین جهت ترک کردن متادون و یا ترک هر ماده مخدر دیگری حتما زیر نظر پزشک اقدام کنند؛ چرا مصرف نادرست این دارو، باعث ایجاد عوارض بسیار شدیدی می شود.( برای مطالعه بیشتر درباره کمپ ترک اعتیاد )

ترک متادون چند روز است

یکی از سوالات رایجی که برای افراد پیش می آید این است که ترک کردن متادون چند روز طول می کشد؟ با توجه به روش های مختلفی که برای ترک کردن متادون ذکر کردیم، ممکن است مدت زمان ترکِ مِتادون متفاوت باشد. به طور مثال اگر بخواهید در خانه اقدام به ترک متادون کنید، حتما باید مدت زمان بیشتری را برای ترک متادون پشت سر بگذارید؛ اما اگر بخواهید از روش های سم زدایی سریع و یا تدریجی برای ترک کردن متادون استفاده کنید، مدت زمان کمتری را برای ترک کردن متادون نیاز دارید.

 • مدت زمان ترک متادون با سم زدایی تدریجی: مدت زمان ترک کردن متادون در روش سم زدایی تدریجی بسیار متفاوت است؛ چرا که این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که مصرف متادون زیادی داشته اند. بنابراین، مدت زمان ترک کردن متادون با سم زدایی تدریجی بسته به سن، دز مصرفی و نظر پزشک متفاوت خواهد بود؛ اما معمولا می توان در یک مدت زمان دو هفته ای متادون را با روش سم زدایی تدریجی ترک کرد.
 • مدت زمان ترک متادون با سم زدایی فوق سریع: روش سم زدایی فوق سریع برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که دز مصرفی متادون آن ها کم بوده است. از طرفی افرادی که تحت این درمان قرار می گیرند، می بایست حتما دارای شرایط سنی خاصی باشند. به طور مثال معمولا افراد زیر 40 سال تحت این درمان قرار می گیرند. مدت زمانی که برای ترک کردن متادون در روش فوق سریع در نظر گرفته می شود، 2 تا 3 روز است.
زمان ترک متادون

روش آسان ترک متادون

اگرچه متادون یکی از داروهای اعتیاد آوری  است که ترک کردن آن زیاد هم ساده نیست؛ اما به هر حال اگر شما اراده کافی برای ترک متادون داشته باشید، می توانید مراحل ترک متادون را به راحتی پشت سر بگذارید. روش آسان ترک متادون این است که شما به یکی از کلینیک های معتبر ترک اعتیاد مراجعه کنید و از طریق سم زدایی اقدام به ترک متادون کنید. در کلینیک های ترک اعتیاد به شما کمک می شود تا عوارض زیادی بعد از قطع مصرف متادون نداشته باشید و از طرفی تمامی مراحل ترک اعتیاد شما زیر نظر روانشناسان و پزشکان ماهر صورت می گیرد.

سوالات متداول

 • مصرف پروتئین های مختلف مانند گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت ماهی
 • مصرف سبزیجات به اندازه کافی مانند اسفناج، کلم بروکلی، کلم و …
 • مصرف کربوهیدرات باید محدود باشد.
 • مصرف میوه های مختلف مانند نارگیل، زغال اخته و …
 • مصرف به اندازه آب در طول روز به اندازه 8 لیوان بسیار توصیه می شود.
 • حال سرگیجه
 • تعریق بسیار شدید
 • احساس گرمای زیاد
 • ایجاد اختلالات جنسی
 • به هم ریختگی قاعدگی در خانم ها
 • افسردگی شدید
 • درد شکمی
 • عوارض گوارشی

افزایش وزن

ترک متادون در خانه

ترک متادون در کمپ های ترک اعتیاد

نویسنده

کلینیک پردیس

دیدگاه (48)
 1. maryam 27 نوامبر 2021

  با عرض سلام من مصرف شربت متادون دارم ایا میشه راهنمایی کنید که بهترین روش ترک چه قرصی یا چه دارویی است که خودتون توصیه میکنید

  • matin 18 دسامبر 2023

   سلام
   پیشنهاد می شود حتما تحت نظر پزشک و روانشناس با تجربه این مسیر ادامه بدید زیرا بازگشت شما به مواد علاوه بر اینکه اعتماد به نفس شمارا تخریب می کند موجب تضعیف اراده شما برای ترک مجدد می شود
   همچنین می توانید عوارض روانی و جسمی دیگری را نیز تجربه کنید
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل فرد مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک ترامادول و طول دوره درمان اثر می‌گذارد.
   در کلینیک پردیس اجرای متدهای سم زدایی پیش رفته و شخصی سازی شده توسط پزشک متخصص و همراهی روانشناس با تجربه به شما در ترکی بدون درد و خماری کمک می کند
   برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55140531 -55142183 همراه : 09123072165

 2. فرشاد 6 ژانویه 2022

  سلام تو مشهد هم جایی هست معرفی کنید 15ساله بیچاره ام کرده الان 31 سالمه تاحالا نه شیشه کشیدم نه مواد صنعتی تو سن 16 سالگی رفتم مراکز ترک اعتیاد بهم متادن دادن و از اونجا بیچاره شدم دکتره هم بفکر درامدش وفروش داروهاش بود میگفت مشتری بیار و… تو مشهد جایی نمیشناسم سالهاست دنبال ترک بدون درد وخماری ام شدت درد ترک اینقدر زیاده ک چندبار با تیغ خودم رو زدم خانوادم منو بردن پیش دکتر اعصاب اونم نتونست داروهاش کاری میکرد مثل خرس میخوابیدم و خیلی غدا میخوردم درحد ترکیدن وهردوهفته ویزیت وکلی دارو حتی مصرفمم کم نشدبعد دو ماه پشیمون شدم از اینکه پیش دکتر برم هرکس بفکرمنافع خودشه

  • matin 18 دسامبر 2023

   بیماران پس از قطع مصرف متادون ممکن است دچار عوارض شدیدی شوند، به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پردیس تحت نظر پزشک متخصص سم زدایی سریع و تدریجی برای بیماران انجام خواهد شد تا در مدت زمان خیلی کوتاه تر و بدون عوارض سنگین محرومیت پاکسازی از بدن بیمار انجام شود. در این مرکز، سم‌زدایی دارویی در تمام برنامه‌های درمان اعتیاد بستری ترک متادون به بیماران ارائه می‌شود. سم‌زدایی دارویی، شدت عوارض ناشی از قطع مصرف متادون را کاهش می‌دهد.
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل فرد مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55140531-55142183 همراه : 09123072165

 3. علی 9 فوریه 2022

  با سلام من 3تا قرص 20 متادون در روز مصرف میکردم 5یا 6سال طول کشید در حال حاضر 9ما ورود هست بدون هیچ گونه ماده مخدری ترک کردم ولی مغزم گردنم ودستام داره مسوزه کل سیستم بدنم ریخته به هم.به مرگ خدم راضی هستم دکتور خیلی رفتم جواب نمیگیرم ترا خدا کمک کنید چکار میتوانم کنم
  09176111940

 4. آذری 14 فوریه 2022

  خیلی ممنون
  بسیار مفید بودن مطالب

 5. جواد رحیمی 11 می 2022

  با امید خدا مت میخوام پا روی ترس هایم بگذارم و به کلینیک پردیس اعتماد کنم و امید به کمک آنان پس از خداوند داشته باشم.
  التماس دعا

 6. اسماعیل 9 ژوئن 2022

  کاش واسه بعضیها که امکان مراجعه به کمپ جهت ترک را ندارند بیشتر راهنمایی میکردین که عین ثواب هست نجات یک معتاد

 7. زويا 6 نوامبر 2022

  سلام ٩ سال ميشه كه متادون مصرف ميكنم مصرفم خيلي بالا بود خيلي اما از خودم بدم مياد خسته شدم دوس دارم خودكشي كنم ديگه هيچي بهم حال نميده همش تنها هستم از همه فراري هستم از ادما بدم مياد از بيرون خيابون مهموني مسافرت از همه چي بدم فقط دوس دارم تنها باشم فكر كنم باورم نميشه كه معتاد شدم اين همه سال دارم مصرف ميكنم وقتي سالم بودم پاك بودم فصل بهار بو داشت بوي خوبش و حس ميكردم الان فقط كارم شده خماري نعشگي و روزهاي تكراري حالم از خودم بهم ميخوره اينقد صورتم زيبا بود اما الان ديگه اون شادابي و نداره صورتك داغون شدم خيلي دوس دارم ترك كنم خيلي

  • مهراد 15 می 2023

   دو سال میشه توی اتاقم خودمو حبس کردم شربت و سیگارمو برام میگیرن. به هیچ وجه بیرون نمیرم، نه میلی دارم برم نه مهمه نه که بخوام برم نه کسی رو دیگه میشناسم نه میخوام با کسی حرف بزنم نه حرفی دارم. نمی دونم الانم چرا کامنت گذاشتم، شاید واسه شبیه بودن حرفایی که زدی که حال منم هست. از خود قبلیم خیلی فاصله گرفتم و هر چی توان وقدرت داشتم شده ضعف و افسردگی و سکون. خیلی وقته به ” خب بعدش که چی” هم دیگه فکر نمی کنم شاید منتظر مردنمم شاید منتظر معجزه م… واسه فرار از همه چی مدام فیلم می بینم. فیلمش مهم نیست فقط می خوام توی اون یکی دو ساعت فیلم یه تجربه زندگی غیر از اینی که توشمو داشته باشم چون شاید نتونم خودم توان تجربه مدلی دیگه از زندگی کردنمو بفهمم.

   • رضا 5 اکتبر 2023

    باسلام، من قبلایه 8سالی روزی 1،5قرص40میلی میخوردم درآمدم وخوردخوراکم عالی بودحالمم خوب بودامابه اجباریه13ماه ترک کردم دوباره برگشتم متادون بایه قرص 5 میلی یعنی 1سی سی شروع کردم ویه مدت قرص پیدانکردم ویکماه شربتخوردم یهودیدم دارم روزی 20سی سی میخورم وکلی هم مولتی ویتامین وغذای خوب میخورم اماهمش پادرد، بی ارادگی درکار دارم بشدت بخانوادم حساس شدم فقط کافیه یکی یه کلمه به پسرم یاخانوادم بگه تو، تاحدمرگ پیش میرم دست خودم نیست اما اراده کارم شده صفر، والان بشدت پشیمونم که دوباره شروع کردم کمکم کنید ترک کنم

    • matin 11 نوامبر 2023

     سلام دوست عزیز
     وضعیت روانی و جسمانی که شما ازش رنج میبرید کاملا قابل پیش بینی بوده و تماما جزو عوارض مصرف این ماده است
     مصرف مداوم شما طی این سال ها باعث شده که شرایط ترک شما به صورت شخصی خیلی سخت باشه اما حتما بامشورت پزشک وتحت درمان قرار گرفتن زیر نظر یک تیم متخصص حتما شرایط تغییر خواهد کرد
     و شما ترکی راحت در طی مدت زمان خیلی کمتر خواهید داشت
     بیماران پس از قطع مصرف متادون ممکن است دچار عوارض شدیدی شوند، به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پردیس تحت نظر پزشک متخصص سم زدایی سریع و تدریجی برای بیماران انجام خواهد شد تا در مدت زمان خیلی کوتاه تر و بدون عوارض سنگین محرومیت پاکسازی از بدن بیمار انجام شود. در این مرکز، سم‌زدایی دارویی در تمام برنامه‌های درمان اعتیاد بستری ترک متادون به بیماران ارائه می‌شود. سم‌زدایی دارویی، شدت عوارض ناشی از قطع مصرف متادون را کاهش می‌دهد.
     فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل و شیمی بدن مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
     تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

   • سعید 11 نوامبر 2023

    سلام آیا موفق به ترک شدید

    • matin 18 دسامبر 2023

     سلام دوست عزیز
     نمونه های فراوانی از افراد مبتلا به اعتیاد متادون که توانستند در مدت زمان خیلی کوتاه و حداقل عوارض درکلینیک ترک اعتیاد پردیس زیر نظر پزشک متخصص با متد جدید وشخصی سازی شده برای هر فرد ترک کنند گواه موفقیت این کلینیک در کمک به ترک این عزیزان است
     شما نیز برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیش تر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
     تلفن : 55140531-55142183 همراه : 09123072165

 8. زويا 6 نوامبر 2022

  من خيلي سردم ميشه جوري كه لرزم ميگيره اينقد بايد لباس گرم بپوشم تا يك ساعت بهتر بشم راهنمايي كنيد ممنون ميشم

 9. زويا 6 نوامبر 2022

  سلام ٩ سال ميشه كه متادون مصرف ميكنم مصرفم خيلي بالا بود خيلي اما از خودم بدم مياد خسته شدم دوس دارم خودكشي كنم ديگه هيچي بهم حال نميده همش تنها هستم از همه فراري هستم از ادما بدم مياد از بيرون خيابون مهموني مسافرت از همه چي بدم فقط دوس دارم تنها باشم فكر كنم باورم نميشه كه معتاد شدم اين همه سال دارم مصرف ميكنم وقتي سالم بودم پاك بودم فصل بهار بو داشت بوي خوبش و حس ميكردم الان فقط كارم شده خماري نعشگي و روزهاي تكراري حالم از خودم بهم ميخوره اينقد صورتم زيبا بود اما الان ديگه اون شادابي و نداره صورتم داغون شدم حالم خيلي بده

  • Mohsen 15 جولای 2023

   سلامموفق به ترک متادون شدین یاخیر

   • علیرضا 21 آگوست 2023

    مدت ۱۰ ساله که متادن میخورم اجتماع گریز نداشتن انگیزه وخلاصه به مرگم راضی هستم

    • matin 9 نوامبر 2023

     بیماران پس از قطع مصرف متادون ممکن است دچار عوارض شدیدی شوند، به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پردیس تحت نظر پزشک متخصص سم زدایی سریع و تدریجی برای بیماران انجام خواهد شد تا در مدت زمان خیلی کوتاه تر و بدون عوارض سنگین محرومیت پاکسازی از بدن بیمار انجام شود. در این مرکز، سم‌زدایی دارویی در تمام برنامه‌های درمان اعتیاد بستری ترک متادون به بیماران ارائه می‌شود. سم‌زدایی دارویی، شدت عوارض ناشی از قطع مصرف متادون را کاهش می‌دهد.
     فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل و شیمی بدن مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
     تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

   • matin 9 نوامبر 2023

    سلام دوست عزیز
    نمونه های فراوانی از افراد مبتلا به اعتیاد متادون که توانستند در مدت زمان خیلی کوتاه و حداقل عوارض درکلینیک ترک اعتیاد پردیس زیر نظر پزشک متخصص با متد جدید وشخصی سازی شده برای هر فرد ترک کنند گواه موفقیت این کلینیک در کمک به ترک این عزیزان است
    شما نیز برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیش تر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
    تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

  • matin 18 دسامبر 2023

   سلام دوست عزیز
   وضعیت روانی و جسمانی که شما ازش رنج میبرید کاملا قابل پیش بینی بوده و تماما جزو عوارض مصرف این ماده است
   مصرف مداوم شما طی این سال ها باعث شده که شرایط ترک شما به صورت شخصی خیلی سخت باشه اما حتما بامشورت پزشک وتحت درمان قرار گرفتن زیر نظر یک تیم متخصص حتما شرایط تغییر خواهد کرد
   و شما ترکی راحت در طی مدت زمان خیلی کمتر از کمپ خواهید داشت
   برای اطلاعات بیش تر و مشاوره رایگان شما میتوانید با شماره های :
   تلفن : 55140531-55142183 همراه : 09123072165

 10. اسی 24 نوامبر 2022

  من یازده روزه متادون رو ترک کردم.درد عضلات پا و بیخوابی یکم دارم ولی خیلی خوشحالم .خیلی بدخلق شده بودم توخونه یروز تو آیینه خودمو دیدم شرمم اومد ضعیف شده بودم گفتم اگه غیرت داشتم ترک میکنم یکدفعه از فردا نخوردم و تو خونه موندم بماند چندروز اذیت شدم ولی الان بعد 11 روز حالم بهتره و روزبروز بهتر میشم و زندگیم خیلی خوب شده.تمام تلاشمو میکنم برای خانوادم جبران کنم اون دوران بد رو که یا نعشه بودم یا خمار…سختی داره ولی انسان هرکاری رو میتونه.الان ناپروکسن 500 فقط میخورم.
  به امید بازگشت همگی که اسیر این مواد لعنتی هستن

  • matin 18 دسامبر 2023

   سلام
   پیشنهاد می شود حتما تحت نظر پزشک و روانشناس با تجربه این مسیر ادامه بدید زیرا بازگشت شما به مواد علاوه بر اینکه اعتماد به نفس شمارا تخریب می کند موجب تضعیف اراده شما برای ترک مجدد می شود
   همچنین می توانید عوارض روانی و جسمی دیگری را نیز تجربه کنید
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل فرد مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک ترامادول و طول دوره درمان اثر می‌گذارد.
   در کلینیک پردیس اجرای متدهای سم زدایی پیش رفته و شخصی سازی شده توسط پزشک متخصص و همراهی روانشناس با تجربه به شما در ترکی بدون درد و خماری کمک می کند
   برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55140531 -55142183 همراه : 09123072165

 11. محمدد 1 دسامبر 2022

  سلام خدمت دوستان همدردم منم یکی مثل شما اول از ترامادول که دوستان چند مدت توی چایی یا شربت بهم میدادن شرو شد بعد که فهمیدم چیه بجای اینکه مواد رو پس بزنم از بس بهم لذت داد عاشقش شدم ورزشکار بودم با اومدن مواد تو زندگیم ورزش هم رها شد بعد ترامادل تریاک مصرف کردم و بعد چند مدت تریاک هرچی مصرف میکردم اون حال خوب نداشتم شرو کردم به خوردن تریاک اونم بعد چند مدت که مصرف کردم معدم وضعش خراب شد هرچی میخوردم مسموم میشدم یکی بهم گفت متادون بخورم استارت متادون زده شد روزی دوتا چهل یه موقعی هم سه یا چهار تا خسته شده بودم ترس ازترک مواد نمیدونستم رهاش کنم بخدا طوری شده بودم روم نمیشد تو اینه نگاه خودم کنم هرجا میرفتم میگفتن چرا اینقد داغون شدی میدونستم همه میدونن معتاد شدم ولی بخاطر اینکه بخندن میپرسیدن تا اینکه پا روی ترسم گذاشتم باخودم گفتم یا بمیرم یا ترک کنم مواد رو هم کم نکردم یابویی ترک کردن چون هر بار که کم میکردم تا به مشکلی میخوردم دوز مصرفم از قبل بیشتر میشد بخاطر همین یک دفع ولش کردم درد داشتم بیخوابی داشتم عرق سرد روزی سه چهار بار لباس عوض میکردم همه تون بهتر از من میدونی ولی همش باخودم میگفتم صبر باید داشته باشم یه موقع های هم میشد با خودم می گفتم چقد باید صبر کنم یه هفته دوهفته نیست تا میخواستم مصرف کنم فکر اینکه دوباره همه چیز شروع میشه دوباره بد بختی مسخره کردنای اطرافیان منصرف میشدم یک ماه که گذشت دیدم کم کم دارم خوب میشم درد بی خوابی داشتم ولی خوشحال بودم بدون مواد دارم زندگی میکنم دوستان مانه یک روزه معتاد شدیم نه هم بخوایم تو یک روز کنار بزاریم بلای هست که خودمون سر خودمون اوردیم هیچ کس هم نمیتونه کمکمون کنه غیر خودمون دوستان کار نشد نداره فقط یه یاعلی میخواد یه قرص کوچیک ببینید چطور مارو کنترل میکنه هر بلای دوست داره سر ما میاره مهم ترینش اینکه از خانواده جدامون میکنه که بدترینه وقتی از خانواده ترد بشی دیگه چه توقعی از دوستان داری الان چهار ماهه خدارو شکر پاکم بخدا دوستان زندگی بدون مواد قشنگو رویایی که نگو ادمای معتاد بنظر من باهوش ترین و مهربون ترین ادما هستن فقط یه اشتباه مسیر زندگیشون رو عوض کرده و در اخر از خدا میخوام همه طئم شیرین پاکی رو بچشن به حق علی

  • توکل 29 اکتبر 2023

   امیدوارم خوب بشی از سمیم قلبم برات دعا میکنم من هم برادرم به این مواد اعتیاد داره داره همی خانواده داغون میکن تورو خدا تونکن

 12. اهورا 30 دسامبر 2022

  سلام دوستان نمیدونم کی تو گوش معتادای متادون خونده که ترک متادون سخته و محاله و نشدنیه،همش دروغه منم چهار ماه پیش این سایت اون سایت میرفتم تا یه روش ترک متادون پیدا کنم هر چی میخوندم بیشتر میترسیدم از ترک،مصرف متادونم بالا بود،دوستان الان چهار ماهه پاکم حالمم عالیه توپ توپ،راه حل اینه خیلی ساده س،بلند شو برو مطب روانپزشک ویزیتت میکنه دارو بهت میده طبق تجویز داروهاشو مصرف کن راحت ترک میکنی خماری هم خیلی کم میکشی نترس همین امروز برو،هزینه شم یه پول ویزیته یه پول دارو کلا دویست سیصدتومن

  • سیدمحمدمحمدی 6 دسامبر 2023

   سلام داداش دارو چی داده به شما من هم مصرفم متادون هست.محبت کن بگو.اینم شماره من هست میخای باپیام برام بفرست خداخیرت بده.۰۹۳۵۵۵۶۷۷۲۵

   • matin 17 دسامبر 2023

    نوع و شدت عوارض برای هر فرد می تواند متفاوت باشد بنابراین روند درمان نیز برای هر شخص متناسب با شرایط روحی جسمی و میزان و نوع ماده مصرفی متفاوت است
    در کلینیک پردیس اجرای متدهای سم زدایی پیش رفته و شخصی سازی شده توسط پزشک متخصص و همراهی روانشناس با تجربه به شما در ترکی بدون درد و خماری کمک می کند
    برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
    تلفن : 55140531 -55142183 همراه : 09123072165

 13. گوساله 6 ژانویه 2023

  من هفده روزه تو خونه توی ترکم دوستان هرویین بکشید هر کوفتی بکشید بهتر متادونه فقط ترک کنید ولی تنهای جلو نرید افسردگی میگیرید این زهر ماری مثل این که تا دندونو کبدو فکر عقل ادمو نگیره ول کن نیست بیست روزه نخابیدم دیونع شدم قبلا شیره میکشیدم سه روز فقط پا درد ملایم اونم با شستشو حل میشد تموم شد خدا لعنت کنه اونی که این دارو روو به مردم میفروشه دیگع میخان با این کارشون پل اخرو نشون طرف بدن می دونستم سخته ولی یا علی گفتم دوماه از بیست سی سی اومدم روی دو سی سی گفتم دیگه راحته اینم نخورم همین دو سی سی کاری کرد باهام که ارزوی مرگ داشتم شبا این دیگه چه زهر ماریه بخدا اینا بع فکر مردم نیستن اگاهشون نمی کنن مسیر درستو نشون نمیدن فقط میخام داروهاشونو بفروشن دوستان داداشیا اگر متادون میخوری فقط بزار کنار خونه خرابی این زهر ماری که من دیدمو چشیدم فقط اراده قوی میخاد بزاری کنار وقتی داری ترک میکنی ببخشید دسشوی که میری تازه میفهمی بدنت چی داره از خودش بیرون میکنه اصلا نشون نمیده تا کل بدنو یجا خراب نکنع ول کن نیست تاره من شیش ماهه مصرفم خدا ب داد بقیه برسه حالت تهوع م تشنج نداشتم فقط پا درد وعرق خدایا خودت کمک همه مریضا بکن یادتون نره دوست دارم با این حرفم هزاران نفر ترک کنن

 14. پارسا۷ 14 مارس 2023

  سلام دوازده ساله شربت متادون میخورم روزی ۴۰سی سی الان ۳۵روزه ترک کردم ولی عین روز اولم حالم خوب نیست اگه کسی میتونه راهنمایی کنه خوابم خوب شده بیشتر عوارضها رفع شده فقط بدن درد شدید دارم بیحالم ممنون

 15. اهورا 18 مارس 2023

  سلام ،هشت سال ترامادول مصرف کردم سه سال اخر هم متادون روزی سی cc ،شیش ماهه پاکم،تو یک ماه روزی یک سی سی کم کردم تا مصرفم رسید به روزی یک سی سی،اینجا بود که رفتم پیش روانپزشک فقط یک بار ویزیت شدم دو سه تا قرص نوشت تا بتونم اون یک سی سی رو راحت تر قطع کنم،یک ماه بد خوابی و بی حالی رو تحمل کنید تموم میشه

 16. مهرداد 30 مارس 2023

  دوستان عزیز سلام. بمن گوش بدید . من ۱۱ سال مصرف متادون داشتم. از روزی یک عدد قرص ۵ رسیدم به روزی ۶ تا قرص ۴۰ متادون .. باید ایمان داشته باشید . ایمان به وجود الهی . الان ۴ ماه است که مصرف روزانه ام شده هر ۸ ساعت یک چهارم ( ربع ) قرص ۵ میلی گرمی … ب عبارتی ساده بخوام بگم یک دونه قرص ۵ میل گرمی رو به ۴ قسمت مساوی تقسیم میکنم البته با کمک دستگاهی به اسم قرص شکن که داروخانه ها میفروشن و میشه باهاش قرص های ریز رو تکه تکه کرد… هر ۸ ساعت ربع قرص ۵ میلی گرمی رو با آب میدم پایین.. این مرحله یخورده صبر و حوصله میخواد.. بیست روز نهایت ۱ ماه همین فرمون رو ادامه میدم و بعدش میشه هر ۱۲ ساعت ربع قرص ۵ میل.. موزیک گوش دادن..پیاده روی.. طبیعت گردی و دراز کشیدن خیلی کمک میکنه .. عبادت کردن و راز نیاز کردن کمر متادون رو خرد و خاکشیر میکنه.. به نصیحت ها توجه کنید و هیچ وقت یکدفعه ترک نکنید.. از تشنج و سکته بترسید . یابویی ترک کردن کار اشتباهی است. ایمان داشته باشید که نیرویی برتر پشتیبان شماست

 17. M 25 می 2023

  سلام من ۸ ساله مصرف هروئین شیشه و شربت دارم دو ساله ک هروئین و شیشه رو قطع کردم الانم ۴۰ روزه ک شربت نخوردم بدون هیچ دارویی خیلی اذیت شدم ولی الان بهترم فقط خیلی افسردگی شدید گرفتم از زندگی ناامید شدم همش فکر میکنم دیگه خوب نمیشم دوروزه بخاطر افسردگی قرص کلوناز میخورم ک بخوابم زیاد فکر نکنم از خونه هم نمیتونم بیرون دربیام ک خودمو جایی مشغول کنم لطفا راهنمایی کنین کلوناز خوردنم اشتباهه؟

  • همدرد 8 جولای 2023

   قطعا اشتباهه کلونازپام خوردن
   چون عوارض ترکش وحشتناکه
   شما سه ماهو ک رد کردی دیگه اوکی میشی ولی هیچ دارویی رو که بخوای باهاش حالتو خوب کنی نخور

  • کلینیک پردیس 19 جولای 2023

   پس از قطع موادبخصوص محرك(شيشه) دره اي كوتاه از افسردگي رو تجربه خواهيد كرد
   اگر سابقه افسرگي داشته ايد يا مدت اين افسردگي بعد تركتان طولاني شده حتما نياز بتجويز دلروي ضد افسردگي داريد كه بعد آن بسيار بانشاط و سرحال خواهيد شد
   02155140531
   مركز پرررديس

 18. علی 8 جولای 2023

  سلام خواهان ترک در منزل از همین لحظه میباشم.

  • matin 9 نوامبر 2023

   بیماران پس از قطع مصرف متادون ممکن است دچار عوارض شدیدی شوند، به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پردیس تحت نظر پزشک متخصص سم زدایی سریع و تدریجی برای بیماران انجام خواهد شد تا در مدت زمان خیلی کوتاه تر و بدون عوارض سنگین محرومیت پاکسازی از بدن بیمار انجام شود. در این مرکز، سم‌زدایی دارویی در تمام برنامه‌های درمان اعتیاد بستری ترک متادون به بیماران ارائه می‌شود. سم‌زدایی دارویی، شدت عوارض ناشی از قطع مصرف متادون را کاهش می‌دهد.
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل و شیمی بدن مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

 19. علی 12 آگوست 2023

  سلام به همدردام
  بنده مصرف شربت متادون داشتم روزی بیست سی سی به مدت 8 سال رفتم کمپ ترک کردم به مدت 30 روز گفتن درست میشی ولی نشدم تا چهل روز هم نشدم بدن درد نداشتم ولی مثل یه تیکه گوشت افتاده بودم زمین حتی کارهای ضروری هم نمیتونستم انجام بدم لامصب خیلی چیز قوی هست من یه بار تریاک ترک کردم روز 14 شاداب بودم احساس قدرت میکردم الان هم چون دیگه باید سر کار میرفتم رفتم دنبال تریاک البته این بگم تو کمپ هم گفتن که خیلی سخته بعضی ها هم گفتن کاش یه ماه هروئین مصرف میکردی بعد ترک میکردی ولی این بگم که زمان مصرف متادون تریاک و هروئین جواب نمیده مثل اینکه یه قرص استامینوفن خوردی اونقدر قوی هست الان تصمیم گرفتم دو هفته شیره مصرف کنم که اونم بعد چهل روز قطع متادون اصلا جواب نمیده مثل اینکه چیزی مصرف نکردم بعد برم دکتر زیر نظر متخصص ترک کنم. خلاصه ایکه دوستان هر چی مصرف کنی سراغ قرص و شربت و این چیزا نرید که مثل یک بیماری صعب العلاج تجربه کردم که میگم

  • matin 9 نوامبر 2023

   بیماران پس از قطع مصرف متادون ممکن است دچار عوارض شدیدی شوند، به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پردیس تحت نظر پزشک متخصص سم زدایی سریع و تدریجی برای بیماران انجام خواهد شد تا در مدت زمان خیلی کوتاه تر و بدون عوارض سنگین محرومیت پاکسازی از بدن بیمار انجام شود. در این مرکز، سم‌زدایی دارویی در تمام برنامه‌های درمان اعتیاد بستری ترک متادون به بیماران ارائه می‌شود. سم‌زدایی دارویی، شدت عوارض ناشی از قطع مصرف متادون را کاهش می‌دهد.
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل و شیمی بدن مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

 20. شفایافته 13 اکتبر 2023

  سلام.یک سوال از مسئول محترم پردیس دارم آیا بعدازترک بک هفته متادون برای تنظیم خواب کلونازپام بک مصرف کنم ایرادی نداره؟خواهش میکنم جواب بدین

  • matin 20 اکتبر 2023

   سلام وقتتون بخیر
   مصرف خودسرانه هرگونه دارو مخصوصا داروهای خواب آور سنگین مانند کلونازپام علاوه بر وابستگی جسمی و روانی عوارض متعددی مانند کاهش حافظه و .. دارد
   شما میتوانید برای مشاوره ترک با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید
   55140531 – 55134200 – 091223072165

  • matin 11 نوامبر 2023

   سلام
   مصرف بنزودیازپین ها برای بهبود روند خواب برای بیمارن پس از سمزدایی و ترک توسط پزشک با توجه به وضعیت جسمی و رحی بیمار آغاز میشود
   اما باتوجه به طیف گسترده دارو های این دسته انتخاب نوع دارو مصرفی برای شخص باید توسط پزشک متناسب با سن جنس وضعیت روحی چسمی نوع ماده و مقدار ماده مصرفی متفاوت است
   بنابر این به هیچ وجه سرخود سراغ انتخاب دارو از این دسته دارویی نروید چرا که میتواند عمل عکس گذاشته و خود باعث وابستگی دوباره شما به این داروها شود
   برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

 21. ایمان 17 نوامبر 2023

  وایییی خدیااااا میخوام به همچی فحش بدم
  بابا اول متادوت ترک کردم ننه بابام گفتم بهم بفرستید کمپ نفرستادن
  گفتم بفرستید بستری بشم نفرستادن
  الان روانی روانی شدم
  ۷ ماه تو خونه با هیچکی حرف نزدم
  به خاطر اعذاب وجدانی که نصبت به ننم داشتم مصرف نکردم
  ولی نمیدونم چطوری بگممم ۱۸ سالمه خدایی
  ۷ ماه فکر کن تووو انفرادی باشی
  تصویر سازی مغزم نابود شده
  اصلا شاید یکی حرف بزنه نتونم درست درکی داشته باشم
  اول هااا بهتر بودم توی این مدت ۷ یا ۸ ماه
  فلج تو خونه نگاه دیوار هیچی نمیفهممم هیچی تووو مغزم نمیره نمیدونم کی ام کجام دنیا چیه دیگه نه گذشته یادمه نه خدم
  بعد الان میخواستم یک خشاب متادون بخورم بمیرم میترسم بخورم نمیرم
  درد خماری بکشم
  میخواستم بدونم منی که وسسه به مواد ندارم کللل زندگیم نابود شدع هیچی نمیفهمم باید کجا برم چه کار کنم
  باید یک جااا بستری شممم مگه پول هست
  من الان با مرده فرقی ندارم
  قبلا فوتبال بازی میکردم
  پلی استیشین ۴ داشتم
  اکانت مردم هک میکردم
  مغزم خیلییی باز بود ی چیزایی حس میکردم که حالی بود
  متادون که ول کردم ولیییییی کوشکی به دنیا نیومده بودم
  سنمم پایینه نمیدونم چرا بقیع عمر به همین روال باید ادامه پیدا کنه 😭😭😭😭

  • matin 18 نوامبر 2023

   متادون و افسردگی باهم در ارتباط هستند و می تواند مانند هر مخدر دیگری بر سلامت روان شما اثر بگذارد
   مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد و مشورت با روانشناس و پزشک متخصص میتواند در طراحی پلن شخصی برای سم زدایی و ترک با کمترین عوارض و درد و خماری کمک زیادی در بهبود شرایط جسمی و روانی شما داشته داشته باشد
   فرآیند ترک اعتیاد برای تمام بیماران یکسان نیست. عوارض و مدت زمان ترک اعتیاد به شدت و مدت زمان اعتیاد فرد بستگی دارد. تحمل فرد مصرف‌کننده نیز بر عوارض ترک متادون و طول دوره درمان اثر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات در خصوص متدهای سم زدایی و مشاوره رایگان شخصی سازی شده با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   تلفن : 55134200-55142183 همراه : 09123072165

 22. بدبخت بیچاره متادون زده 8 دسامبر 2023

  دیدم که میگم یارم تریاک مصرف میکنه کار هم میکنه دوا مصرف میکنه کار هم میکنه ولی این لامصب متادون معلوم نیست چه کوفتی هست که بعد مصرف یه مدت یعنی چند سال که مصرف کردی افسردگی میگیری دیگه نمیتونی کار بکنی ترکش رو هم که نگم دیگه چکار میکنه با آدم خدا لعنت کنه سازنده شو خدا لعنت کنه کسی که این ذهر مار رو داد به مردم از همه کوفتی بدتر هست به نظر من میشی یه مرده متحرک نه جرات خودکشی داری و نه جرات زندگی ببین دیگه این چه کوفتی هست هرروز التماس خدا رو میکنم که فقط جونم رو بگیره که لااقل اطرافیانم راحت بشن خدا لعنت کنه کسی که این رو وارد ایران کرد نه دندون واست میمونه نه اعصاب نه بدن فقط زنده ای و منتظر مرگ ای خدا چیکار کنم نه پولی دارم واسه بیمارستان و بستری شدن نه میتونم کارکنم خدا لعنت کنه سازمده و وارد کننده متادون به ایران رو فقط دلم مرگ میخواد مرگ

  • matin 17 دسامبر 2023

   سلام دوست عزیز
   وضعیت روانی و جسمانی که شما ازش رنج میبرید کاملا قابل پیش بینی بوده و تماما جزو عوارض مصرف این ماده است
   مصرف مداوم شما طی این سال ها باعث شده که شرایط ترک شما به صورت شخصی خیلی سخت باشه اما حتما بامشورت پزشک وتحت درمان قرار گرفتن زیر نظر یک تیم متخصص حتما شرایط تغییر خواهد کرد
   و شما ترکی راحت در طی مدت زمان خیلی کمتر از کمپ خواهید داشت
   برای اطلاعات بیش تر و مشاوره رایگان شما میتوانید با شماره های :
   تلفن : 55140531 -55142183 همراه : 09123072165

  • نادر 5 آوریل 2024

   الحق که منم برادرمثل شمام فقط مرگ میخوام کارموازدستم گرفت بیکارم کرد بیچارم کرد

   • matin 14 آوریل 2024

    سلام دوست عزیز
    وضعیت روانی و جسمانی که شما ازش رنج میبرید کاملا قابل پیش بینی بوده و تماما جزو عوارض مصرف این ماده است
    مصرف مداوم شما طی این سال ها باعث شده که شرایط ترک شما به صورت شخصی خیلی سخت باشه اما حتما بامشورت پزشک وتحت درمان قرار گرفتن زیر نظر یک تیم متخصص حتما شرایط تغییر خواهد کرد
    و شما ترکی راحت بدون درد و خماری در طی مدت زمان خیلی کمتر از کمپ خواهید داشت
    برای اطلاعات بیش تر و مشاوره رایگان شما میتوانید با شماره های :
    تلفن : 55140531-55142183 همراه : 09123072165

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت