شماره تماس 00982155140531
پردیس کلینیک
خدمات مقالات
مرکز بستری درمان اعتیاد

مرکز بستری درمان اعتیاد

فهرست مطالب

مراجعه به مرکز بستری درمان اعتیاد یکی از بهترین روش هایی است که برای درمان اعتیاد وجود دارد. در حال حاضر سه نوع مرکز بستری درمان اعتیاد وجود دارد. مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی، مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی و مرکز بستری درمان اعتیاد خیریه از جمله مراکزی هستند که برای درمان اعتیاد وجود دارند

اعتیاد از جمله بیماری هایی است که به صورت فراگیر در کشور ایران وجود دارد. در حال حاضر بسیاری از بیماری ها در کشور به راحتی درمان می شوند. خوشبختانه، برای درمان اعتیاد هم روش های بسیار خوبی وجود دارد که می توان با کمک آن اقدام به درمان کرد. مَرکز بَستری درمان اعتیاد از جمله مراکزی است که می تواند به درمان اعتیاد در افرادی که دچار بیماری اعتیاد شده اند، کمک کند.

درمان اعتیاد زمانی امکان پذیر است که بتوان در نظر داشت که اعتیاد یک بیماری است و فرد معتاد هم یک بیمار است. به همین خاطر است که در کل کشور مراکز بستری مختلفی برای درمان اعتیاد تاسیس شده اند. در این مراکز افراد معتاد به هر نوع مصرفی که داشته اند می توانند در کمترین زمان ممکن اعتیاد خود را کمپ ترک اعتیاد تهران  کنند.

مرکز بستری درمان اعتیاد

بنر- تماس- با -ما -پردیس - کلینیک

مرکز بستری درمان اعتیاد تهران

اعتیاد از جمله بیماری هایی است که می توان با بهترین روش ها آن را درمان اعتیاد کرد. متاسفانه در سال های گذشته بسیاری از مردم بر این باور بودند که فرد معتاد یک مجرم است که باید به اجبار دستگیر شود و در یک کمپ درمانی، اعتیاد خود را ترک کند؛ اما در حال حاضر خوشبختانه، دیگر این باور اشتباه در بین مردم وجود ندارد و بسیاری از مردم بر این باور هستند که اعتیاد یک بیماری قابل درمان است.

در سال های گذشته تعداد محدودی از مَراکز بَستری درمان اعتیاد وجود داشتند؛ اما کم با توجه به فرهنگ سازی و لزوم ایجاد بسترهای مناسب جهت ترک اعتیاد، مَراکز بَستری  درمان اعتیاد افزایش پیدا کرده اند. خوشبختانه، در حال حاضر در تمامی استان های کشور از جمله تهران مراکز مختلفی تحت عنوان مَراکز بَستری درمان اعتیاد وجود دارند که خدمات خوبی را به فرد معتاد ارائه می کنند.( برای مطالعه بیشتر درباره ترک مواد مخدر )

هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد

یکی از سوالاتی که معمولا برای فرد معتاد پیش می آید این است که هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد چقدر است؟ اول از همه باید این نکته را به شما یادآوری کنیم که ترک اعتیاد هزینه کمپ ترک اعتیاد بر است و اگر قادر به پرداخت هزینه های ترک اعتیاد می باشید، زیاد ذهن خود را درگیر هزینه ها نکنید؛ چرا که به هر حال شما می خواهید از یک بیماری گریبان گیر و به شدت مضر رهایی پیدا کنید. هزینه کلینیک ترک اعتیاد در یک مرکز بستری درمان اعتیاد بسته به نوع مرکز و دولتی و یا خصوصی بودن آن بسیار متفاوت است.

 • هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی: یکی از مراکزی که در کل کشور اقدام به ارائه خدمات ترک اعتیاد کرده اند، مراکز بستری درمان اعتیاد دولتی هستند. این مراکز خدمات خود را با کمترین هزینه ارائه می کنند؛ چرا که بیمه شخص بسیاری از هزینه های مربوط به درمان اعتیاد را در این مراکز پرداخت خواهد کرد.
 • هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی: شاید بهترین مرکزی که می توان برای بستری یک فرد معتاد در نظر گرفت، یک مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی است؛ چرا که جمعیت افرادی که در این مراکز بستری هستند، بسیار کمتر از مَراکز بَستری درمان اعتیاد دولتی است و معمولا با توجه به این شرایط خدمات خوبی به افراد ارائه می شود. ارائه خدمات رفاهی مناسب، دسترسی به امکانات تفریحی، برگزاری جلسات مشاوره ای و … از جمله مزایای یک مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی خوب است. با توجه به امکاناتی که در یک مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی ارائه می شود، هزینه درمان اعتیاد در این مرکز تعیین می شود. بدیهی است که هر چه خدمات رفاهی و درمانی در یک مرکز بیشتر ارائه شود، هزینه پرداختی هم بیشتر خواهد بود.

با توجه به اینکه بیمه هزینه های مربوط به مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی را پرداخت نخواهد کرد. بنابراین، بیشترین هزینه مربوط به درمان اعتیاد در مراکز بستری درمان اعتیاد خصوصی دریافت می شود.

 • هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد خیریه: در کل کشور ایران تعداد محدودی از مراکز بستری درمان اعتیاد وجود دارند که خدمات خود را برای درمان به صورت کاملا رایگان ارائه می کنند. این مراکز به مراکز بستری درمان اعتیاد خیریه معروف هستند. تمامی مراحل مربوط به ترک اعتیاد در این مراکز به صورت کاملا رایگان انجام می شود و نیازی به پرداخت هزینه توسط فرد ترک کننده و یا حتی خانواده های آن ها به این مراکز نخواهد بود.

بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل

 1. اگر معتاد به مواد مخدر هستید کجا می روید؟
  همانطور که برای اعتیاد به مواد مخدر به دنبال کمک هستید، دریافت درمان برای سایر مشکلات پزشکی یا روانشناختی نیز مهم است. بهترین شانس شما برای بهبودی، دریافت ترکیبی از درمان سلامت روان و اعتیاد از یک ارائه دهنده یا تیم درمان است.
   
 2. توانبخشی چه می کند؟
  توانبخشی مراقبتی است که می تواند به شما کمک کند توانایی هایی را که برای زندگی روزمره به آن نیاز دارید بازگردانید، حفظ کنید یا بهبود بخشید. این توانایی ها ممکن است فیزیکی، ذهنی و/یا شناختی (تفکر و یادگیری) باشند. ممکن است به دلیل یک بیماری یا جراحت یا به عنوان یک عارضه جانبی از یک درمان پزشکی آنها را از دست داده باشید

 3. هنگام پیدا کردن یک مرکز توانبخشی چه ملاحظاتی را باید رعایت کنید؟
  10 نکته برای کمک به شما در انتخاب یک مرکز توانبخشی
  آیا این مرکز برنامه های خاصی را برای نیازهای شما ارائه می دهد؟ …
  آیا مراقبت 24 ساعته ارائه می شود؟ …
  کارکنان چقدر واجد شرایط هستند؟ …
  برنامه های درمانی چگونه تدوین می شوند؟ …
  آیا من یک به یک دیده می شوم یا در یک گروه؟ …
  چه خدمات تکمیلی یا حمایتی در حین و بعد از درمان ارائه می شود؟
هزینه مرکز بستری ترک اعتیاد
مرکز بستری درمان اعتیاد

مرکز بستری درمان اعتیاد خیریه

همانطور که در این مقاله به این موضوع اشاره شد، بعضی از مَراکز بَستری درمان اعتیاد خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می کنند. این مَراکز به مَراکز بَستری درمان اعتیاد خیریه معروف هستند. جمعیتی که در این مراکز اقدام به ترک اعتیاد می کنند بسته به نوع مرکز و ظرفیت آن متفاوت خواهد بود؛ اما به طور کلی خدمات خوبی در مَراکز بَستری درمان اعتیاد خیریه ارائه می شود.

بسیاری از مَراکز بَستری درمان اعتیاد خیریه از بهترین روش های درمان اعتیاد برای درمان اعتیاد فرد معتاد استفاده می کنند. روش های درمانی سم زدایی تدریجی، سریع و فوق سریع از جمله روش هایی است که می توان با کمک آن ها بیماران را درمان کرد. معمولا این روش ها در تمامی مَراکز بَستری درمان اعتیاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از طرفی در مَراکز بَستریِ درمان اعتیاد خیریه سعی می شود که جلسات مشاوره ترک اعتیاد  ای مختلفی برای درمان اعتیاد برگزار شود تا فرد معتاد فقط با قطع مصرف مواد مخدر، به جامعه باز نگردد. بلکه بتواند با یک روحیه تقویت شده به جامعه و آغوش خانواده خود بازگردد.

مرکز بستری درمان اعتیاد ارزان

مصرف مواد مخدر به خودی خود هزینه بر است. بسیاری از افرادی که دچار بیماری اعتیاد شده اند، مجبور بوده اند که برای خریداری مواد مخدر مورد نیاز خودشان، هزینه های زیادی را پرداخت کنند و همین موضوع سبب شده است که بسیاری از افراد معتاد و یا حتی خانواده های آن ها قادر به پرداخت هزینه های مربوط به مرکز بستری درمان اعتیاد نباشند و به همین خاطر بسیاری از این افراد اقدام به قطع مصرف مواد مخدر به صورت ناگهانی می کنند. غافل از اینکه قطع مصرف مواد مخدر به صورت ناگهانی و خودسرانه موجب بروز مشکلات بسیار زیادی خواهد شد.

این افراد می توانند در یک مَرکز بَستری درمان اعتیاد ارزان مراحل درمان اعتیاد خود را انجام دهند. به طور مثال این افراد می توانند با هماهنگ کردن با یک مَرکز بَستری درمان اعتیاد خیریه، مراحل درمان اعتیاد خودشان را به صورت کاملا رایگان انجام دهند. به غیر از مَراکز بَستری خیریه، مَراکز بَستری  درمان اعتیاد دولتی هم خدمات خود را با بیمه ارائه می کنند و بسیاری از هزینه های مربوط به درمان اعتیاد در این مراکز به صورت کاملا رایگان انجام می شود. مگر اینکه بیمه مقداری از هزینه ها را پرداخت نکند.

 • معایب مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی: با توجه به اینکه هزینه های دریافتی از فرد معتاد در یک مَرکز بَستری درمان اعتیاد دولتی بسیار کمتر از مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی است، افراد بسیار زیادی خواهان مراجعه به این مراکز برای ترک متادون  اعتیاد هستند. به همین خاطر معمولا جمعیت زیادی در مراکز بستری درمان اعتیاد دولتی بستری شده اند.
معایب مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی

ممکن است که بعضی از خدمات رفاهی در این مَراکز نسبت به مراکز خصوصی ارائه نشود و یا رسیدگی کمتری به افراد معتاد شود که این دو مورد هم از جمله معایب مَرکز بَستری درمان اعتیاد دولتی محسوب می شوند.

 • مزایای مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی: تا به اینجا با معایب یک مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی آشنا شدیم؛ اما به طور کلی مزایای یک مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی بسیار بیشتر از معایب آن است.

اولین مزیتی که برای یک مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی وجود دارد، هزینه های کمی است که فرد مصرف کننده مجبور به پرداخت آن ها می باشد. دومین مزیت این است که افراد می توانند با افراد بیشتری در این مراکز ارتباط داشته باشند و راحت تر مراحل ترک الکل اعتیاد خود را پشت سر بگذارند.

معمولا در تمامی مراکز درمان اعتیاد دولتی از بهترین روش ها برای درمان اعتیاد استفاده می شود و تفاوتی بین روش های قابل استفاده در مراکز بستری درمان اعتیاد دولتی و خصوصی وجود ندارد.

سوالات متداول مرکز بستری درمان اعتیاد

گروهی از مراکز بستری درمان اعتیاد وجود دارند که خدمات خود را تحت نظر مراکز دولتی ارائه می کنند. این مراکز هزینه زیادی را برای درمان دریافت نمی کنند؛ اما خدمات خوبی را به افراد مصرف کننده ارائه می کنند. البته میزان خدمات ارائه شده در هر یک از مراکز بستری درمان اعتیاد بسته به نوع مرکز متفاوت است؛ اما معمولا این مراکز با توجه به روش های به روزی که در کشور ایران برای درمان اعتیاد مورد استفاده قرار می گیرند، افراد معتاد را درمان می کنند.

اعتیاد از جمله بیماری هایی است که می توان با بهترین روش ها آن را درمان کرد. متاسفانه در سال های گذشته بسیاری از مردم بر این باور بودند که فرد معتاد یک مجرم است که باید به اجبار دستگیر شود و در یک کمپ درمانی، اعتیاد خود را ترک کند؛ اما در حال حاضر خوشبختانه، دیگر این باور اشتباه در بین مردم وجود ندارد و بسیاری از مردم بر این باور هستند که اعتیاد یک بیماری قابل درمان است.

هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد دولتی

هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد خصوصی

هزینه مرکز بستری درمان اعتیاد خیریه

نویسنده

کلینیک پردیس

دیدگاه (1)
 1. مالکوچی 14 فوریه 2022

  سپاس گزارم بابت سایت خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی سایت