پردیس کلینیک
Uncategorized @fa مقالات
کلینیک - ترک - اعتیاد - تهران

مرکز بستری ترک اعتیاد

تیترهای مطالب این صفحه :

مرکز بستری ترک اعتیاد از جمله مراکزی است که به افرادی که قصد ترک اعتیاد را دارند، کمک می کند. در یک مرکز بستری ترک اعتیاد خوب می بایست که خدمات رفاهی و بهداشتی خوبی به فرد معتاد ارائه شود. در کنار این خدمات باید از بهترین روش های درمان اعتیاد استفاده شود.

در این روزها که بیماری اعتیاد گریبان گیر بسیاری از خانواده های کشورمان ایران شده است، متاسفانه بسیاری از افراد هنوز به اعتیاد خودشان ادامه می دهند و به فکر ترک مواد مخدر نمی باشند. غافل از اینکه مصرف مواد مخدر نه تنها به فرد مصرف کننده آسیب می رساند، بلکه به خانواده و حتی فرزندان یک خانواده هم آسیب  شدیدی وارد می کند. روش های مختلفی وجود دارند که می توان از آن ها برای ترک اعتیاد استفاده کرد. یکی از این روش ها مراجعه به یک مرکز بستری ترک اعتیاد می باشد.در مراکز بستری ترک اعتیاد سعی می شود که بسته به شرایط هر یک از افراد و نوع مواد مصرفی آن ها روش بسیار خوبی برای درمان معتادان استفاده شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با مرکز بستری ترک اعتیاد در تهران و مزیت های یک مرکز بستری ترک اعتیاد خوب آشنا کنیم

مرکز-بستری-ترک-اعتیاد-پردیس - کلینیک

بنر- تماس- با -ما -پردیس - کلینیک

مرکز بستری ترک اعتیاد تهران

مرکز بستری ترک اعتیاد تهران

اعتیاد یکی از بیماری هایی است که می توان آن را با روش  های مختلفی درمان کرد. مصرف مواد مخدر در طولانی مدت باعث ایجاد عوارض بسیار بدی در بدن ما انسان ها می شود. به طور مثال آسیب های کبدی، مشکلات جنسی، اختلالات روانی، مشکلات قلبی و عروقی و … از جمله عوارض بسیار بد مصرف مواد مخدر است که ممکن است تا سالیان سال در بدن ما انسان ها وجود داشته باشد. متاسفانه، بسیاری از افرادی که اقدام به مصرف اعتیاد کرده بودند و تا سالیان سال هم به اعتیاد خود ادامه داده بودند، به علت بیماری های شدیدی که مصرف مواد برای آن ها ایجاد کرده بود، از دنیا رفتند.

به همین خاطر، توصیه اکید پزشکان و صاحب نظران در زمینه اعتیاد و مصرف مواد مخدر این است که افراد در کمترین زمان ممکن اقدام به ترک اعتیاد کنند تا عوارض مصرف مواد مخدر در بدن آن ها کاهش پیدا کند. روش های متفاوتی برای ترک اعتیاد وجود دارد. ترک اعتیاد در منزل، ترک اعتیاد با مصرف داروهایی غیر اصولی از جمله روش های بسیار بد برای ترک اعتیاد محسوب می شوند. ترک اعتیاد در مرکز بستری ترک اعتیاد بهترین روش برای ترک اعتیاد محسوب می شود.

در حال حاضر در کل کشور مراکزی تحت عنوان مراکز بستری

 اعتیاد وجود دارند که بیمارانی که اعتیاد دچار شده اند، می توانند به این مراکز مراجعه کنند و مراحل ترک اعتیاد خود را زیر نظر پزشکان آغاز کنند. در استان تهران هم تعداد بسیاری زیادی از مرکز بستری کمپ ترک اعتیاد وجود دارد که افراد می توانند بسته به شرایط و هزینه ای که می توانند برای ترک اعتیاد خود پرداخت کنند، یکی از مراکز ترک اعتیاد را انتخاب کنند.

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان

به هر حال ممکن است که فرد معتاد به دلیل مصرف مواد مخدر و صرف هزینه بسیار زیاد برای خرید مواد مخدر دیگر قادر به پرداخت هزینه های ترک اعتیاد نباشد و به همین دلیل به دنبال روشی می گردد که بتواند با کمترین هزینه اقدام به کلینیک ترک اعتیاد کند.

استفاده از روش ترک اعتیاد در خانه و ترک اعتیاد با داروهای خودسرانه اصلا توصیه نمی شود. توصیه اکید ما این است که افراد برای ترک اعتیاد خود به یکی از مراکز بستری ترک اعتیاد در تهران و یا در استان های دیگر مراجعه کنند. البته به غیر از مرکز بستری ترک اعتیاد، بعضی از بیمارستان ها هم اقدام به ارائه خدمات ترک اعتیاد به بیماران می کنند.

مرکز-بستری-ترک-اعتیاد-پردیس - کلینیک

هزینه ترک اعتیاد در بیمارستان بسته نوع بیمارستان متفاوت است. بدیهی است که اگر شما به یکی از بیمارستان های دولتی کشور مراجعه کنید، بیشترین هزینه درمان شما توسط بیمه پرداخت می شود و شما فقط نیاز به پرداخت خرید بعضی  از داروهایی که به صورت آزاد هستند، دارید.اما در صورتی که به یکی از بیمارستان های خصوصی برای ترک اعتیاد مراجعه کنید، می بایست که بیشتری هزینه مربوط به مشاوره ترک اعتیاد را خودتان پرداخت کنید. در این صورت بیمه فقط هزینه بعضی از داروهای شما را تقبل خواهد کرد.

مرکز ترک اعتیاد خیریه

مرکز ترک اعتیاد خیریه

بعضی از مرکز های ترک اعتیاد در کشور خدمات خود را به صورت خیریه ارائه می کنند. در واقع، بعضی از افراد برای کمک به افراد معتادی که بضاعت مالی لازم برای پرداخت هزینه های ترک اعتیاد را ندارند، اقدام به راه اندازی مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه کرده اند.

جالب است که بدانید بسیاری از این مراکز ترک اعتیاد توسط افرادی راه اندازی شده اند که قبلا اعتیاد داشته اند و در حال حاضر درمان اعتیاد شده اند. تمامی خدمات مربوط به مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.

معمولا با توجه به هدف راه اندازی مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه، این مراکز خدمات بستری خود را به بهترین روش ممکن ارائه می کنند تا افراد بتوانند در بهترین شرایط مراحل ترک اعتیاد خود را پشت سر بگذارند.

مرکز ترک اعتیاد ارزان

همانطور که در این مقاله هم به آن اشاره کردیم، بسیاری از افراد برای ترک مواد مخدر اعتیاد خودشان به دنبال یک روش ارزان هستند. البته باید این نکته را تذکر دهیم که همواره به دنبال ارزانی نباشید! چرا که به هر حال باید برای درمان یک بیماری، آن هم بیماری اعتیاد هزینه ای را بپردازید؛ اما متاسفانه بعضی از افراد به دلیل شرایط زندگی که دارند، امکان پرداخت هزینه های ترک اعتیاد در یک مرکز بستری ترک اعتیاد را ندارند. این افراد می توانند از سه گروه مرکز بستری ترک اعتیاد استفاده کنند.

 • مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه: همانطور که توضیح داده شده، یکی از انواع مراکز ترک اعتیاد در کشور، مراکز ترک اعتیاد خیریه می باشند. تعداد مراکز بستری ترک اعتیاد خیریه در کشور زیاد نیست؛ اما به هر حال هر فرد معتادی که برای پاک شدن هدفمند باشد، می تواند به این مراکز مراجعه کند. در یک مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه تمامی مراحل درمان فرد به صورت کاملا رایگان انجام می شود و بیمار نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای را ندارد. در این مراکز تغذیه و خوراک بیماران نیز تامین خواهد شد.
 • مرکز بستری ترک اعتیاد دولتی: گروه دیگری که خدمات خود را به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار کمی ارائه می کنند، مراکز بستری ترک اعتیاد دولتی هستند. در حال حاضر در کشور ایران مراکز بستری بسیار زیادی وجود دارند که خدمات خود را به صورت دولتی به افراد ارائه می کنند.
 • مرکز بستری ترک اعتیاد دولتی (بیمارستان ها): گروه دیگری از مراکزی که خدمات خود را با کمترین هزینه به فرد ترک کننده ارائه می کنند، مراکز بستری ترک اعتیاد دولتی یا همان بیمارستان ها می باشند. افرادی که تمایل دارند در بیمارستان ها برای درمان اعتیاد خود بستری شوند، می توانند در هر یک از بیمارستان های دولتی بستری شوند تا مراحل درمان آن ها انجام شود.
بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل
 1. اگر معتاد به مواد مخدر هستید کجا می روید؟
  همانطور که برای اعتیاد به مواد مخدر به دنبال کمک هستید، دریافت درمان برای سایر مشکلات پزشکی یا روانشناختی نیز مهم است. بهترین شانس شما برای بهبودی، دریافت ترکیبی از درمان سلامت روان و اعتیاد از یک ارائه دهنده یا تیم درمان است.
   
 2. چگونه اعتیاد را ترک کنم؟
  به کسی پاسخگو باش در مرکز توانبخشی محلی خود یا حتی یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده خود یک اسپانسر پیدا کنید تا به شما کمک کند تا درمان اعتیاد به الکل یا مواد مخدر را ادامه دهید. …
  ورزش. …
  ترک عادت. …
  یک سرگرمی جدید کشف کنید. …
  خودت را دوست داشته باش …
  اثرات مضر اعتیاد به الکل یا مواد مخدر را یادداشت کنید. …
  برای کمک تماس بگیرید – اکنون.

 3. چگونه از مواد مخدر دوری کنید؟
  نکاتی برای رهایی از مواد مخدر
  آموزش تعیین اهداف هوشمند …
  برای مشغول ماندن عادت هایی بسازید. …
  عرقش کن …
  روابط سمی را قطع کنید …
  از سیستم های پشتیبانی استفاده کنید …
  خود گفتاری مثبت را تمرین کنید. …
  یک حیوان خانگی را به فرزندی قبول کنید. …
  از استرس دور شوید.
کلینیک - ترک - اعتیاد - تهران

مراکز ترک اعتیاد دولتی

یکی از گروه هایی که خدمات ترک اعتیاد خود را بسیار ارزان ارائه می کنند، مراکز ترک اعتیاد دولتی هستند. در حال حاضر مراکز بسیار زیادی در کشور وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات به صورت دولتی کرده اند. مراکز ترک اعتیاد دولتی جزء مراکز ترک اعتیاد شلوغ محسوب می شوند. به همین خاطر شاید برای افرادی که قصد دارند بهترین خدمات را برای ترک اعتیاد خود دریافت کنند، زیاد هم مناسب نباشند.

اما به هر حال اگر قادر به پرداخت هزینه های یک مرکز بستری ترک اعتیاد خصوصی مانند مرکز بستری ترک اعتیاد افشار، مرکز بستری ترک اعتیاد پردیس و … نیستید، می توانید مراحل درمان خود را در یکی از این مراکز انجام دهید.

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران

فقط به بهترین مرکز بستری ترک اعتیاد در تهران مراجعه کنند تا بتوانند مراحل ترک اعتیاد خود را به بهترین نحو پشت سر بگذارند. البته که این یک باور درست است و مرکز بستری ترک اعتیاد باید بهترین خدمات را به فرد ترک کننده ارائه کند؛ اما چه زمانی یک مرکز بستری ترک اعتیاد به بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران تبدیل می شود؟

کلینیک - ترک - اعتیاد - تهران

در حال حاضر در کشور ایران مراکز بستری ترک اعتیاد بسیار زیادی وجود دارند که خوشبختانه بسیاری از این مراکز خدمات با کیفیتی را به فرد ترک کننده و حتی خانواده آن فرد ارائه می کنند؛ اما به هر حال زمانی یک مرکز بستری ترک اعتیاد به عنوان یک مرکز ترک اعتیاد خوب شناخته می شود که بتوانید بهترین خدمات را به فرد معتاد و خانواده های آن ها ارائه کند. بنابراین، اگر به دنبال بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران هستید، حتما به دنبال مرکزی باشید که خدمات زیر را به فرد معتاد و خانواده های آن ها ارائه می بسیاری از خانواده ها و حتی خود بیمارانی که از بیماری اعتیاد رنج می برند، بر این باور هستند که باید کند.

 • ارائه خدمات مشاوره در بدو ورود به مرکز بستری ترک اعتیاد
 • حضور دکتران متخصص برای تشخیص بهترین روش درمان برای فرد معتاد
 • ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرد معتاد
 • ارائه خدمات تفریحی برای دادن انگیزه به فرد معتاد
 • داشتن برنامه تغذیه ای مناسب برای فرد معتاد در حین ترک کردن
 • استفاده از روش های جدید برای درمان بیماری اعتیاد مانند روش سم زدایی تدریجی
 • استفاده از روش سم زدایی فوق سریع برای افرادی که دارای شرایط لازم برای استفاده از این روش باشند.
 • رعایت کردن پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مرکز بستری ترک اعتیاد
 • برگزاری کلاس های ترک اعتیاد برای فرد ترک کننده
 • برگزاری جلسات مشاوره ای مختلف برای خانواده ها

اگر در تهران حضور دارید و هنوز برای درمان اعتیاد خود اقدامی نکرده اید، توصیه می کنیم که حتما از طریق یک کلینیک ترک اعتیاد تهران مراحل مربوط به درمان خود را انجام دهید. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از کلینیک های ترک اعتیاد در تهران وجود دارند که خدمات مختلفی را به خانواده های فرد معتاد و خود فرد معتاد ارائه می کنند

سوالات متداول مرکز بستری ترک اعتیاد

یکی از گروه هایی که خدمات ترک اعتیاد خود را بسیار ارزان ارائه می کنند، مراکز ترک اعتیاد دولتی هستند. در حال حاضر مراکز بسیار زیادی در کشور وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات به صورت دولتی کرده اند. مراکز ترک اعتیاد دولتی جزء مراکز ترک اعتیاد شلوغ محسوب می شوند. به همین خاطر شاید برای افرادی که قصد دارند بهترین خدمات را برای ترک اعتیاد خود دریافت کنند، زیاد هم مناسب نباشند.

اما به هر حال اگر قادر به پرداخت هزینه های یک مرکز بستری ترک اعتیاد خصوصی مانند مرکز بستری ترک اعتیاد افشار، مرکز بستری ترک اعتیاد پردیس و … نیستید، می توانید مراحل درمان خود را در یکی از این مراکز انجام دهید.

 • مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه: همانطور که توضیح داده شده، یکی از انواع مراکز ترک اعتیاد در کشور، مراکز ترک اعتیاد خیریه می باشند. تعداد مراکز بستری ترک اعتیاد خیریه در کشور زیاد نیست؛ اما به هر حال هر فرد معتادی که برای پاک شدن هدفمند باشد، می تواند به این مراکز مراجعه کند. در یک مرکز بستری ترک اعتیاد خیریه تمامی مراحل درمان فرد به صورت کاملا رایگان انجام می شود و بیمار نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای را ندارد. در این مراکز تغذیه و خوراک بیماران نیز تامین خواهد شد.
 • مرکز بستری ترک اعتیاد دولتی: گروه دیگری که خدمات خود را به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار کمی ارائه می کنند، مراکز بستری ترک اعتیاد دولتی هستند. در حال حاضر در کشور ایران مراکز بستری بسیار زیادی وجود دارند که خدمات خود را به صورت دولتی به افراد ارائه می کنند.

در حال حاضر در کل کشور مراکزی تحت عنوان مراکز بستری ترک اعتیاد وجود دارند که بیمارانی که اعتیاد دچار شده اند، می توانند به این مراکز مراجعه کنند و مراحل ترک اعتیاد خود را زیر نظر پزشکان آغاز کنند. در استان تهران هم تعداد بسیاری زیادی از مرکز بستری ترک اعتیاد وجود دارد که افراد می توانند بسته به شرایط و هزینه ای که می توانند برای ترک اعتیاد خود پرداخت کنند، یکی از مراکز ترک اعتیاد را انتخاب کنند.

نویسنده

کلینیک پردیس

دیدگاه (8)
 1. فولادی 25 بهمن 1400

  ممنون خیلی خوب بودن مطالب

  • محمد از لرستان 25 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز برای من بگو خدا وکیلی بشما سخت گذاشت یا نه حقیقتآ

 2. اصغر 13 شهریور 1401

  بسیار مفید و امیدوار کننده بود سپاسگزارم

 3. mahmood 26 آذر 1401

  از موادخسته شدم لطفآ کمک کنید که بتوانم ترک کنم .

 4. محمدرضافرزین 27 بهمن 1401

  من مصرف شیشه وهرویین دارم چندین بارترک های اجباری داشتم ازسوی خانواده
  خودم واسه اولین بار تصمیم گرفتم درست زندگی کنم
  خسته شدم ازبسگی نقاب زدم زندگی کردم‌الانم میخوام ترک کنم
  دوست ندارم پامو بزارم توکمپ ترک اعتیاد به اسم ۱۰روز میری معلومهدنیست کی میخوان ازابزار زدنشون دست ور دارن اگه میشه کمکم کنین اینم شماره تماس ۰۹۰۱۸۸۷۵۹۱۸

 5. یوسف 26 فروردین 1402

  وقت همگی بخیر اگر کسی مرکزی که بستری میکنن و با دکتر و روانشناس ترک میدن سراغ داره .بخاطر ثوابش یه شماره ایی از مرکزی که خوب باشه رو معرفی کنه خاهشا دیگه دارم تموم میشم

 6. میلاد 2 اردیبهشت 1402

  سلام دوستان خیلی دوست دا م دوباره ترک کنم ولی هزینه ها خیلی با هست ۱۰ سال ترک بود الان متادون مصرف میکنم کمک لازم دارم

 7. sadegh 6 خرداد 1402

  میخوام ترک کنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی سایت